آژانس رتبه بندی Weiss، شرکتی در ایالات متحده آمریکاست که وظیفه رتبه بندی را دارد. این آزانس دو نوع ارزیابی انجام می دهد. در نوع دوم به رتبه بندی موسسات مالی می پردازد. مسلما مشتریان با دانستن رتبه بانک، موسسه مالی و یا شرکت بیمه، موسسه مناسب را بهتر می توانند انتخاب کنند. در نوع اول رتبه بندی به بررسی وضعیت ارز دیجیتال می پردازد. هدف این شرکت کمک به معامله گران ارز است که چه زمانی ارز خود را بفروشند. چه زمانی ارز بخرند یا ارز خود را نگه دارند. این آژانس به تازگی گزارشی در خصوص آینده ارز دیجیتال در سال 2019 ارائه داده است. که در ادامه قصد داریم این گزارش را بررسی کنیم.

پیش بینی این سایت بر اساس دو مدل
انجام می شود:

  • مدل چرخه (cycles model) که به تخمین روند کلی بازار کمک می کند
  • مدل رتبه بندی (ratings model) که آینده ارز دیجیتال را بر اساس بالاترین ریسک پذیری، پاداش، فناوری و پذیرش رتبه بندی می کند.

گزارش منتشر شده نه تنها به بررسی آینده ارز دیجیتال در سال 2019 می پردازد بلکه روند بیان شده مناسب سال های بعد نیز هست. پیش بینی های ارائه شده شرکت Weiss بسیار صعودی هستند.

هرچند سال 2018، برای سرمایه گذاران ارز های دیجیتال سال خوشایندی نبود اما EOS mainnet و Holochain اتفاقات مثبتی قلمداد می شوند. هفت پیش بینی انجام شده برای سال آینده به شرح زیر است:

1- استفاده بیت کوین به طور فزاینده ای افزایش می یابد. علت این استفاده، ویژگی ها خوب بیت کوین برای تبدیل شدن به یک دارایی با ارزش است. از میان این ویژگی ها می توان به انتقال آسان، عدم مصادره توسط دولت ها و امنیت اشاره کرد. شاید در سال های آتی بیت کوین به عنوان طلای دوم شناخته شود!

2- قیمت بیت کوین مجدد افزایش می یابد و به ماکزیمم قیمت های حال حاضر می رسد. کسانی که از افت قیمت ارز خود نگران بودند، هراسی نداشته باشند و حتی به خرید ارز دیجیتال اقدام کنند. بیت کوین قبل تر نیز شاهد افت قیمت بوده است اما باز هم خود را اصلاح کرده و به رشد عمومی خود ادامه داده است.

3- برخی آلت کوین ها افزایش 20 برابری قیمت نسبت به حال حاضر را خواهند داشت.

4- گروهی از ارز های دیجیتال در حال ساخت نوع جدیدی از اینترنت هستند. ارزهایی مانند اییاس، کاردانو و غیره در حال حاضر در ایجاد نسل 3.0 اینترنت پیشتازاند. چیزی که پایداری و امنیت بیشتری را در سراسر جهان به ارمغان می آورد. سایر ارزها در ساخت نوع جدید اینترنت زیاد مطرح نیستند و هنوز حتی وارد این بازار نشده اند.

5- برخی از ارز های دیجیتال فعالیت بانکی را دچار تغییر می کنند. هرچند این هدف ارز های دیجیتال از ابتدای پیدایش، مطرح بوده است اما تاکنون به این هدف دست پیدا نکرده اند. استلار و ریپل دو ارزی هستند که قصد تغییر روند بازار بانکی و نقل و انقالات را دارند.

6- سال های آتی جایی برای بیت کوین های بدون نوآوری نیست. ارز هایی مانند لایت کوین که شباهت زیادی به ساختار بیت کوین دارند، کمرنگ تر خواهند شد و در نهایت حذف می شوند.

7- لیست ده ارز برتر، شاهد ارز های رمزپایه ای با نام های جید خواهد بود.

بسیاری از این پیش بینی ها همانند عقیده فعلی بسیاری از طرفداران بیت کوین است. دو مورد آخر که کاهش و افزایش قیمت سکه های جدید را بین 10 سکه برتر پیش بینی می کنند، مهم است.

سرانجام، باید منتظر بود و دید در ماه های آینده چه اتفاق می افتد اما با اندکی شانس حداقل یک تا پنج تای این پیش بینی ها درست خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments