بیت کوین از ابتدای این هفته در حدود قیمت 6,500 دلار در حال تغییر بوده است و از آن زمان به ناحیه مقاومت 7,800 دلار برگشته اما نتوانسته در اولین تلاش آن را بشکند.

عملکرد روزانه بیت کوین 1 دسامبر 2019
عملکرد روزانه قیمت بیت کوین

از آن جایی که روند کوتاه مدت هنوز صعودی است، آیا تریدر ها باید در مورد پرایس اکشن اخیر محتاط باشند؟

بیت کوین هنوز در کانال صعودی است

مهم ترین تایم فریم، در این مورد تایم فریم روزانه، هنوز کانال روند نزولی را از زمان اوج قیمت در اواخر ژوئن 2019 نشان می دهد.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین 1 دسامبر
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

این کانال روند نزولی، با توجه به این که اوایل این هفته قیمت از خط حمایت و نسبت طلایی 0.618-0.65 سطح فیبوناچی برگشت، هنوز فعال است.

ناحیه سبز در حدود 6,500 تا 6,800 دلار هنوز در این جا می تواند به عنوان ناحیه حمایت قابل توجهی در نظر گرفته شود در حالی که ناحیه صعودی قرمز/زرد مقاومت قابل توجه را نشان می دهد. ناحیه مقاومت در محدوده 8,000 تا 8,200 دلار می باشد که در محدوده خط روند و کانال نزولی است.

سهم بازار کل در اولین مقاومت رد شد

نمودار روزانه سهام کل بازار رمزارز 1 دسامبر
نمودار روزانه سهام کل بازار رمزارز 1 دسامبر

سهم بازار کل این رمزارز نشان دهنده نگاهی مشابه به قیمت بیت کوین است. سهم بازار ناحیه سبز را به عنوان مقاومت گرفته که بسیار اساسی است ولی در اولین تلاش نتوانسته آن را بشکند.

نمودار کلی سهم بازار معمولا دید شفاف تری نسبت به بیت کوین با توجه به تغییرات قیمت و در این مورد دید شفاف تری نسبت به سیگنال ها می دهد.

نمودار روزانه سهام کل بازار رمزارز 1 دسامبر
نمودار روزانه سهام کل بازار رمزارز 1 دسامبر

در این مورد، قیمت دوباره به سوی مقاومت اوایل در آپریل امسال برگشت.

در حال حاضر، قیمت این که آیا آن سطح می تواند یک سطح مقاومتی تایید شده باشد یا خیر را آزمایش کرده است و این اتفاق با رفتن از 175 به 207 میلیارد دلار اتفاق افتاد. با این حال، اولین مقاومت در 207 میلیارد دلار رد شد که نشانگر احتمال ورود مجدد به ناحیه بنفش است.

اگر ناحیه بنفش به جای خود باقی بماند، سهم کل بازار وارد الگوی کنج کاهشی گسترده می شود که احتمالا در ژانویه 2020 اتفاق بیافتد.

در یک تایم فریم کوچک تر اولین مقاومت رد شد

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین 1 دسامبر
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین 1 دسامبر

در طول هفته، قیمت بیت کوین یک رشد 1,300 دلاری را از قیمت 6,500 دلار تجربه کرده است. با این حال، نتوانسته مقاومت بعدی یعنی 7,800 دلار را بشکند. اما چرا این سطح یک مقاومت کلیدی است؟

سمت چپ نمودار نشان دهنده این است که قیمت در این سطح حمایتی پیش از این که سقوط کند، چند بار برگشته است. چنین سطحی نقطه ای مرجع برای تریدر هایی است که به دنبال فرصت فروش هستند و بنابراین قیمت معکوس شد و سطح 7,800 دلار را به عنوان مقاومت تایید کرد.

پیش از این که این تست اتفاق بیافتد، قیمت در ابتدا محدوده 7,350 تا 7,400 دلار را از مقاومت به حمایت تبدیل کرد. در این مورد، قیمت حالا در یک محدوده گیر کرده که در آن این رقم ها محدوده را مشخص می کنند

آیا این چیز بدی است؟ خیر؛ پیش از این که جریان نوسان وارد شود، این قیمت در کل ماه اکتبر در یک محدوده در حال تغییر بوده است.

سناریوی گاوی

سناریو گاوی بیت کوین 1 دسامبر
سناریو گاوی بیت کوین 1 دسامبر

حالا، در چند تایم فریم، سناریو های مختلفی را می توان به عنوان سناریو خرسی یا گاوی دسته بندی کرد. تا زمانی که با محدوده حمایتی 7,350 تا 7,400 دلار در کوتاه مدت روبرو هستیم، با تارگت 8,000 تا 8,300 دلار فشار دیگری به سمت ناحیه قرمز/زرد امکان پذیر است.

به نظر نمی رسد که بتوانیم یک افزایش قیمت فوری را ببینیم چرا که اولین تلاش برای تست کردن این مقاومت خواهد بود. معمولا، مقاومت ها در اولین تلاش شکسته نمی شوند.

برای خوشبین ها، شکستن و تغییر دادن سطح 8,000 تا 8,300 دلار به ناحیه حمایتی می تواند گزینه ایده آلی باشد که همچنین باعث می شود تا قیمت از روند نزولی بیرون بیاید. اگر قیمت موفق به این کار نشود، در کانال نزولی به راه خود ادامه خواهد داد.

سناریوی خرسی

سناریو اول خرسی بیت کوین 1 دسامبر
سناریو اول خرسی بیت کوین 1 دسامبر

اما حالا سناریو های خرسی را توضیح می دهیم که البته تعداد کمی از آن ها شدنی است. اولین سناریو تغییر ناگهانی به سوی ناحیه 7,350 تا 7,400 دلار برای تست ناحیه حمایتی است.

یک بازگشت ضعیف به 7,700 دلار در این سطح از حمایت می تواند رخ دهد که می توان آن را در دسته فرصت های کوتاه پیش از این که قیمت برای رفتن به ناحیه 6,900 تا 7,000 دلار آماده شود، دانست.

سناریو دوم خرسی بیت کوین 1 دسامبر
سناریو دوم خرسی بیت کوین 1 دسامبر

دومین سناریو خرسی در دسته خرسی و گاوی به صورت همزمان قرار می گیرد؛ چرا؟ اگر قیمت بتواند 7,350 تا 7,400 دلار را حفظ کند و از آن به طور قابل ملاحظه ای برگردد، فشاری دیگر به سوی ناحیه مقاومتی بالا تر امکان پذیر است.

با این حال، اگر قیمت نتواند دوباره از مرز 8,000 تا 8,300 دلار بگذرد، در این صورت این می تواند فرصت کوتاه خوبی پیش از این که به 7,000 دلار برسد، باشد.

در این حالت، مومنتوم های صعودی بیشتری می تواند اتفاق بیافتد.

نتیجه گیری

روی هم رفته، پرایش اکشن اخیر یک افت V شکل را در سطح 6,500 دلار نشان داده که در آن خط روند و سطح فیبوناچی 0.618 تا 0.65 نگهداری شده است.

با این وجود، آیا این به این معناست که فشار نزولی فعلا به پایان رسیده؟ اینطور به نظر نمی رسد.

برای تایید کردن کف قیمت، انتظار می رود که سطوح پایین تری در ناحیه 6,900 تا 7,000 دلار (ناحیه سبز) در ماه های آینده مورد بررسی قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که از دید کلی تر گاوی است و اگر ناحیه سبز 6,000 تا 6,800 دلار بتواند حفظ شود، “خرید بیت کوین در کف قیمت” می تواند فرصت خوبی باشد.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments