ارز FEG (فگ) که از آن با نام توکن تورم هم یاد می شود موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. توکن فک با هدف ایجاد تغییر و تحول در سیستم DeFi وارد بازار شده است و با عملکرد خود توانست توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند. در ادامه به بررسی جزئیات بیشتری از جمله مرفی این پروژه، بررسی آینده، خدمات آن و توکن FEG خواهیم پرداخت.

ارز FEG (فگ) چیست؟

معرفی توکن فگ

پروژه ارز FEG در واقع با هدف ایجاد یک بستر معاملاتی غیر متمرکز (دیفای) بر روی شبکه های Ethereum و Binance Smart Chain وارد عرصه ارزهای دیجیتال شده است. مسیری که ارز دیجیتال FEG در پیش میگیرد را، نوسانات بازار مشخص می کند، اما نحوه کارکرد این رمز ارز و شبکه آن به گونه ای است که می تواند موفقیت توکن فگ را دو چندان کند.

مکانیزم این توکن به گونه ایست که مالکین ارز فگ را به هولد کردن آن تشویق می کند. گردش حساب FEG معادل صد کوادریلیون می باشد و در هر تراکنش، یک درصد کارمزد بین طرفین تقسیم می شود و یک درصد توکن نیز می سوزد. این روش باعث کاهش عرضه جانبی و بالا رفتن ارزش رمز ارز می شود.

علاوه بر این، ارز دیجیتال FEG هیچ محدودیتی در سوزاندن ندارد و اتفاقی که این قابلیت به ارمغان می آورد این است که در طی زمان، تعداد توکن فگ کاهش یافته که این کمیاب شدن به بالا رفتن ارزش پروژه و ارز FEG در بازار نیز کمک می کند.

توکن فگ در واقع توکن صرافی متمرکز و غیرمتمرکز FEGEx می باشد که می توانید با استفاده از FEG از خدمات آن بهره مند شوید.

ویژگی های ارز دیجیتال FEG (فگ)

ویژگی های فگ

این توکن در فوریه (بهمن) 2021 عرضه شده است و یک از مهمترین ویژگی های آن همان طور که اشاره شد، غیر متمرکز بودن آن است و این بدین معنی است که توکن فگ به هیچ سازمانی وابسته نبوده و مالک شخصی حقیقی یا حقوقی ندارد.

تورم زدا بودن، از دیگر ویژگی های FEG Coin می باشد که همان طور که در قبل به آن اشاره کردیم، طبق اعلام وبسایت رسمی این رمز ارز، هیچ محدودیتی در سوزاندن آن وجود ندارد.

طراحی اکوسیستم ارز دیجیتال فگ به گونه ایست که آن دسته از دارندگان آن که در نگهداری این توکن عملکرد ضعیفی ارائه دهند جریمه می شوند و البته در طرف مقابل دیگر مالکین، از پاداش 1 درصد در هر تراکنش برخوردار می شوند.

در واقع هیچ سرمایه گذاری در عرضه ارز دیجیتال FEG دخیل نیست و پول در گردش آن، تنها بین مالکین آن تبادل می شود.

ارز FEG بر روی هردو شبکه های ERC-20 و BEP-20 در دسترس می باشد.

کیف پول های نگهداری ارز FEG (فگ)

همانطور که گفته شد، ارز دیجیتال FEG نیز بر بستر شبکه های ERC-20 و BEP-20 نیز فعال است. بنابراین شما می توانید برای نگهداری توکن فگ، از تمام کیف پول های سازگار با اتریوم (ETH) استفاده نمایید.

برخی از رایج ترین این کیف پول ها که از نظر امنیت و سادگی کاربری، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده اند عبارتند از:

آموزش خرید ارز FEG در کیف پول تراست

برای خرید ارز FEG از طریق کیف پول تراست، ابتدا باید مقداری بایننس کوین (BNB) در کیف پول خود ذخیره داشته باشید. سپس در حساب خود BNB را انتخاب کرده و وارد گزینه “More” شوید.

آموزش خرید FEG در TRUST WALLET

در صفحه جدید بر روی Swap to Smart Chain کلیک کنید و در منو بعدی، در قسمت بالا، BNB را انتخاب کرده و در پایین بایننس اسمارت چین یا BSC را انتخاب و بر روی دکمه “Swap” کلیک کنید.

آموزش خرید FEG در تراست والت

در این مرحله شما باید اطلاعات نمایش داده شده را تایید کنید. ضمن این که میزان کارمزد شبکه در قسمت “Network Fee” به شما نشان داده شده که از حساب BNB شما کسر می شود.

آموزش خرید FEG در تراست والت  3

پس از تایید، می توانید برای مشاهده جزئیات بیشتر به بخش Details مراجعه کنید. اکنون به منوی “Wallet” رفته و بر روی گزینه DApps یا “Browser” کلیک کنید.

آموزش خرید FEG در تراست والت 4

در این بخش وارد صرافی پنکیک سواپ می شوید. اگر این بار اول شنا است که وارد این صرافی می شوید، برای اتصال کیف پول Trust به این صرافی، در سمت راست بر روی گزینه “Connect” کلیک کنید.

وارد فیلد Swap شوید و طبق تصویر ابتدا ارز BNB را انتخاب کرده و در مقابل عبارت “Select a Currency” ارز دیجیتال FEG را انتخاب کنید.

آموزش خرید FEG در تراست والت  5

حال آدرس قرار داد هوشمند را کپی کرده و در فیلد خالی “Select a token” آن را Paste کنید تا نام FEG برای شما نمایش داده شود.

آموزش خرید FEG در تراست والت  6

وقتی شما میزان BNB مورد نظر را وارد می کنید، معادل آن به ارز FEG که در اختیار شما قرار خواهد گرفت برایتان نمایش داده می شود. در صورت تایید، بر روی گزینه “Confirm Swap” کلیک کنید.

آموزش خرید FEG در تراست والت  7

در پایان بر روی گزینه “Send” کلیک کنید. وارد منو گوشه بالا سمت راست (مطابق تصویر) شوید تا FEG TOKEN به لیست قیمت کیف پول را اضافه کنید.

آموزش خرید FEG در تراست والت  8

در بخش مربوط به جست و جو، نام توکن فگ “FEG TOKEN” را وارد کنید و ارز FEG تحت شبکه BEP-20 را انتخاب کنید.

بدین ترتیب مراحل خرید FEG از طریق کیف پول تراست برای شما به پایان می رسد.

آموزش خرید FEG در تراست والت  9

صرافی فگ (FegEx)

صرافی فگ

صرافی FegEx ادعا می کند که یک صرافی همه کاره است. کدگذاری این برنامه از ابتدا به گونه ای سفارشی تنظیم شده است و هدف آن از بین بردن برخی مشکلاتی است که در دیگر برنامه های مشابه مانند یونی سواپ، سوشی سواپ و … به چشم می خورد.

در این صرافی، ارز FEG نقش پلی را ایفا می کند که وظیفه ارتباط بین شبکه های BEP-20 و ERC-20 را بر عهده دارد. امکان استفاده از نمودار FEGchart هم در این صرافی به منظور پرداخت به جزئیات بیشتر تکنیکال، میسر می باشد.

استکینگ ارز دیجیتال FEG (فگ)

قبل از هرچیز اگر با این مفهوم آشنایی ندارید، پیشنهاد می شود ابتدا مطلب مربوط به استکینگ را مطالعه فرمایید. 

بسته به این که از کدام شبکه برای این امر استفاده شود، به استیک کننده ها 0.12 درصد از ارزش دلاری کل معاملات در این صرافی به صورت fBNB یا fETH پاداش داده می شود. با گذشت 24 ساعت از آخرین توزیع جوایز یا هر زمان که فرد توکن خود را از استیکینگ خارج کند، این پاداش هم به صورت اتوماتیک بین استیکر ها توزیع می شود. افزایش پاداش ارز FEG رابطه مستقیمی با افزایش حجم معاملات در FegEx دارد.

مجموع کارمزد در این صرافی کمتر از کارمزد 0.3 درصد در سایر صرافی ها می باشد. به غیر از توکن های FEG و TRY.Finance سایر توکن ها 0.2 درصد از هزینه های فروش را به تامین کنندگان استخر نقدینگی خود اختصاص می دهند. کارمزد پاداش استیکینگ برابر با 0.12 درصد، 0.08 پاداش برگشت وجه ارز FEG و 0.05 درصد هم به عنوان هزینه سیستم در نظر گرفته شده است.

رپد کردن (Wrap) توکن فگ (FEG)

فگ رپد

رپد کردن در واقع راهی برای ارتباط بین شبکه های بلاک چین است. همانطور که اطلاع دارید، هر شبکه بلاکچینی، رمز ارزهای خود را دارد. فعلاً راهی برای ایجاد ارتباط مستقیم و تعامل بین این شبکه ها وجود ندارد چرا که این شبکه های مختلف بلاکچینی، سیستم های متمایزی دارند. اما برای دور زدن محدودیت سازگاری توکن ها با شبکه غیر بومی، عملیات Wrapped یا رپد کردن به میان می آید که قابلیت همکاری بین بلاکچین های مختلف را افزایش می دهد.

شما می توانید از طریق درگاه FEGwrap.com و یا بخش Fwrap در صرافی FegEx، به رپد کردن رمز ارزهای مورد نظر خود بپردازید و کسب درآمد داشته باشید. این عملیات تنها به ارز FEG محدود نمی شود و شما می توانید سایر توکن ها از قبیل USDT, XR, DOGE, ADA و دیگر ارزها را رپد (بسته بندی) کنید.

کارمزد پرداختی برای رپد و آنرپد (Unwrapped) کردن معادل 1 درصد می باشد. 1 درصد از هرگونه عملیات خرید، فروش یا انتقال در عملیات FWrap، به صورت اتوماتیک و فوری بین دارندگان آن Fwrap توزیع می شود.

ترکینگ فگ یا FEGtrack

برای این که هولدرهای توکن FEG بتوانند به راحتی توکن های خود را زیر نظر داشته باشند، توسعه دهندگان این پروژه نرم افزار FEGtrack را طراحی کرده اند.

به کمک این نرم افزار، هولدر ها می توانند به نمایش لحظه ای بالانس خود، پیش بینی پاداش، مقدار توکن های سوزانده شده و در حال گردش، ارزش توکن ها و اضافه کردن آدرس کیف پول دسترسی داشته باشند.

در این برنامه همچنین می توان اخبار و حواشی مرتبط با ارز FEG در شبکه های مجازی از جمله توییتر را دنبال کرد.

پروژه های همکار ارز فگ (FEG)

پروژه فگ با برخی از پروژه های دیفای که پشتوانه قوی دارند و خدمات منحصر به فردی ارائه می دهند همکاری استراتژیک دارد. 3 پروژه اصلی همکار FEG عبارتند از:

  • GoldFarm
  • TRY finance 
  • Fomolabs

توسعه دهندگان TRY وظیفه راه اندازی اولیه FegEx می باشند و 5 درصد از فروش توکن های موجود در استخرهای ارز FEG به استخرهای استیکینگ TRY انتقال داده می شود.

اما پروژه GFarm یک پروژه بین زنجیره ای DeFi است که به کمک آن کاربران می توانند به گسترش مزرعه رمز ارز و ان اف تی (NFT) بدون نیاز به کد، بر روی اتریوم و بایننس بپردازند.

همکاری Fomolabs هم به بخش NFT ارتباط دارد و تمرکز بیشتر آن بر روی NFT های ورزشی است.

نقشه راه ارز دیجیتال FEG

نقشه راه یا RoadMap پروژه FEG را پس از آپدیت های وب سایت، می توانید در 3 بخش گذشته، فعلی و آینده ملاحظه کنید.

نقشه راه فگ

برای مشاهده جزئیات بیشتر برنامه های گذشته ارز FRG می توانید اینجا کلیک کنید.

آینده ارز FEG

در خصوص آینده ارز دیجیتال FEG باید گفت که انتشار محصولات نوآورانه به منظور پایداری بیشتر این توکن، از برنامه های اصلی این پروژه است که در نهایت به پیشرفت عرصه کریپتوکارنسی هم منجر می شود. 

علیرغم این که خیلی از پیش بینی ها، از صعودی بودن آینده قیمت ارز فگ خبر می دهند، اما این نکته را هم باید در نظر داشت که این توکن هم در دسته میم کوین ها قرار می گیرد و پشتوانه فناوری اصیلی این ارز را حمایت نمی کند. بنابراین با توجه به ماهیت آن، باید با دقت، مطالعه و محاسبات کافی به سرمایه گذاری در آن پرداخته شود.

در زمان نگارش این مطلب، ارز FEG در رتبه 2724 کوین مارکت کپ با قیمت 0.000000003734 دلار قرار دارد و برخی تحلیلگران قیمت این ارز فگ تا پایان سال 2021 را معادل 0.00000004 دلار پیش بینی کرده اند.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments