قیمت اتریوم اخیرا به بالاتر از مقاومت 400 دلاری افزایش پیدا کرده است و در حال رسیدن به 500 دلار است. از آنجایی که قیمت ارز دیجیتال اصلی بلاکچین اتریوم یعنر اتر، بسیار قدرتمند ظاهر شده است، به نظر می رسد که این مسیر اوج جدیدی را خواهد داشت. قیمت اتر در پنج هفته گذشته از 220 دلار تا 445 دلار رشد داشته است و این یکی از بزرگترین موج های افزایش قیمت آلت کوین در 18 ماه گذشته است.

با این حال با اینکه این قطار صعودی هیچ توقفی نداشته است، آیا 500 دلار هدف بعدی اتر است؟ در این مقاله این موضوع را بررسی می کنیم.

قیمت ارز دیجیتال
نمودار قیمتی ارز دیجیتال ( منبع : Coin360)

از آنجایی که اتر از مقاومت مهم 340 تا 360 دلار عبور کرده است. این سطح برای افراد خوشبین بسیار مهم بوده است چرا که این منطقه را به یک منطقه پشتیبانی جدید تبدیل کرده است.

نمودار قیمت دلاری اتریوم
نمودار یک روزه قیمت دلاری اتریوم (منبع :Tradingview)

نمودار بالا اهمیت این سطح را مشخص می کند که در بازار گاوی قبلی سطح 340 تا 360 دلار به عنوان یک سطح پشتیبانی اصلی قرار داشته است. با این حال در آگوست سال 2018 ، یک دامنه انباشت دو ساله به وجود آمد.

به همین ترتیب، یک آزمایش قبلی در محدوده 340 تا 360 دلار در جولای 2019 توانست این ناحیه مقاومت حیاتی را بشکند.

در کنار آن اتر بالاتر از میانگین متحرک صد روزه و 200 روزه تجمع کرده است که این برای شروع یک حرکت صعودی بسیار مهم است. تا زمانی که اتریوم میانگین های متحرک را تقویت کند، انتظار می رود این روند صعودی ادامه داشته باشد.

همانطور که نمودار بازه های زمانی کوچکتر نشان می دهد، رویه تغییر روند آشکار است.

نمودار قیمت 4 ساعته اتریوم
نمودار چهارساعته قیمت دلاری اتریوم (منبع : Tradingview)

اول از همه اینکه منطقه 340 تا 360 دلاری باز هم یک ناحیه پشتیبانی مهم محسوب می شود. این پشتیبانی از طریق ساختار double – structure در بازه های زمانی کوچکتر نیز تایید شده است که نشان دهنده یک تایید بالقوه پایین است.

به عنوان یک تریدر، نقطه تاییدی بعدی که اتریوم در مرحله بعدی آنرا خواهد شکست، قیمت 408 دلار است که خود یک خط حمایتی برای سطح های بالاتر محسوب می شود.

سناریو گاوی اتریوم

نمودار سناریو گاوی قیمت اتریوم
نمودار سناریو گاوی قیمت اتریوم (منبع : Tradingview)

قیمت اتریوم در حال حاضر با آخرین مانع نهایی قبل از یک اوج جدید مبارزه می کند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال شکست سطح 500 دلاری محتمل تر می شود. با این حال منطقه حیاتی برای نگه داشتن قیمت اتریوم را می توان در کادر سبز رنگ پایین مشاهده کرد. تا زمانی که اتر در منطقه 396 تا 410 دلاری پشتیبانی داشته باشد، ادامه رشد محتمل تر است.

از آنجایی که دستیابی به موفقیت در بالاتر از سطح 445 دلار برای ادامه کار بسیار مهم است، اهداف جدید را می توان از طریق ابزار اکستنشن فیبونانچی تعریف کرد. با استفاده از این ابزار، می توان هدف جدیدی با قیمت 500 دلار ترسیم کرد و رسیدن به این قیمت در صورت شکستن بالاترین سطح فعلی بسیار محتمل است.

سناریوی خرسی اتریوم

نمودار خرسی قیمت اتریوم
نمودار سناریو خرسی قیمت اتریوم (منبع : Tradingview)

همین مناطق نیز در سناریوی نزولی نیز بسیار مهم هستند. اگر قیمت اتر نتواند از این سطوح مقاومت فعلی رد شود، و نتواند سطح 396 تا 408 دلاری را برای حمایت نگه دارد، احتمال افت بیشتر وجود دارد. اهداف یک ساختار نزولی را می توان با استفاده از اکستنشن فیبوناچی و Price Action تعریف کرد. اگر قیمت اتریوم به آن سطح برسد احتمالا در منطقه پشتیبانی 360 دلاری شکست وجود دارد.

اگر قیمت اتریوم در سطح 360 دلاری کاهش پیدا کند، احتمال سقوط بیشتر وجود دارد. پیش بینی می شود این سقوط تا سطح 320 تا 310 دلار ادامه پیدا کند.

اما نکته ای که مهم است با توجه به شکسته شدن مقاومت 460 دلاری اتریوم سناریوی صعودی بسیار محتمل تر از سناریوی نزولی است. به نظر می رسد باید منتظر اتریوم 500 دلاری بود.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments