این بازگشت بعد از مدتها انتظار در حالی اتفاق افتاد که اعضای تیم اینترنت کامپیوتر (ICP) را به فروش توکن های ICP به ارزش 6 میلیارد دلار متهم کرد.

اینترنت کامپیوتر (ICP) پس از افزایش 41/69٪ در روز یکشنبه، مورد توجه معامله گران روزانه قرار گرفت.

نرخ جفت ارز ICP / USD پس از کمی اصلاح از بالاترین سطح روزانه خود یعنی 45.01 دلار،  در 42.98 دلار بسته شد. در پایین ترین سطح سه ماهه گذشته، این جفت ارز با قیمت 28.31 دلار معامله شد. در حالی که، در روز دوشنبه، قیمت اینترنت کامپیوتر به بالاترین سطح روزانه خود در 47.63 دلار افزایش یافت. 

عملکرد اینترنت کامپیوتر
اینترنت کامپیوتر بهترین عملکرد یک روزه خود را در روز یکشنبه ثبت کرد. منبع: TradingView.com

اصلاح عمده قیمت در بازار اینترنت کامپیوتر با کاهش شدید 95 درصدی از زمان شروع فعالیت ICP بیش از یک ماه پیش در صرافی های برجسته ارزهای رمزپایه، از جمله بایننس و کوین بیس، صورت گرفت. بنابراین، بازیابی حدود هفتاد درصدی این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته در جبران روند نزولی غالب آن کم بوده است.

چه چیزی باعث کاهش قیمت اینترنت کامپیوتر شد؟

برخی از اعضای جامعه اینترنت کامپیوتر ادعا کردند که Dfinity، سازمان غیرانتفاعی مستقر در زوریخ که از پروژه اینترنت کامپیوتر پشتیبانی می کند، از زمان معامله این توکن تقریبا 6 میلیارد دلار توکن ICP فروخته است. Redditortrapsandwich، که ادعا می کند یک سرمایه گذار اولیه است، بیش از یک ماه پیش تجزیه و تحلیل دقیقی در رابطه با r / Dfinity نوشت و اشاره کرد به اینکه کیف پول های متصل به تیم اینترنت کامپیوتر به طور مداوم توکن های خود را به صرافی ها واریز می کردند.

trapsandwich همچنین در پست دیگری در Reddit ادعا کرد که Dfinity توکن های اینترنت کامپیوتر را که سرمایه گذاران اولیه آنها نگه داشته بودند،  تا یک ماه پس از لیست شدن همه توکن ها در صرافی های دیجیتال قفل کرد. در حالی که این شرکت هیچ یک از سهام 111 میلیون ICP خود را قفل نکرد.

صحبت های کاربر ردیت
Redditortrapsandwich تیم اینترنت کامپیوتر را به فروشتوکن های ICP به ارزش 20 میلیون متهم می کند. منبع: Reddit

یکی دیگر از کاربران ردیت ادعا کرد که مقدار توکن های اینترنت کامپیوتر Dfinity که از زمان پیدایش توسط این شرکت فروخته شده است، تا 90 میلیون رسیده است. با این حال، سایر کاربران در دفاع خیز برداشته و اظهار داشتند که بیشتر نقل و انتقالات ICP کمک های بلاعوض به توسعه دهندگان است، نه فروش.

به طور کلی، این اتهامات حاکی از آن بود که اینترنت کامپیوتر به طور هدفمند مانع دسترسی سرمایه گذاران خود به بازارهای ICP شده است. در همین حال، این توکن در میان اصلاحات کلی بازار ارزهای دیجیتال به روند نزولی خود ادامه داد.

اما به نظر می رسد اینترنت کامپیوتر از رقبای برتر بلاکچین خود، از جمله اتر، کاردانو، عملکرد بهتری در بازیابی داشته باشد. 

به طور جزئی، معامله گران، قیمت ICP را در چندین صرافی ارز دیجیتال در ابتدای شروع خود متفاوت ارزیابی کردند. به عنوان مثال، نرخ مبادله ICP / USD در روز اول در بایننس به 3,161 دلار رسید. در حالی که، در کوین بیس، بالاترین قیمت روزانه این جفت ارز 630 دلار بود.

قیمت اینترنت کامپیوتر
تفاوت قیمت اینترنت کامپیوتر در روز شروع عرضه. منبع: TradingView.com

میزان عرضه ICP در تاریخ 11 مه تقریباً 134.8 میلیون در برابر کل عرضه 469.2 میلیون بود. بنابراین، در بایننس، ارزش بازار اینترنت کامپیوتر بیش از 426 میلیارد دلار ارزش داشت. در آن زمان، این اتفاق می توانست پروژه بلاک چین Dfinity را به سومین پروژه ارزشمند پس از بیت کوین و اتریوم تبدیل کند. مارکت کپ اتریوم در 11 مه به 482.881 میلیارد دلار رسید.

وضعیت کنونی اینترنت کامپیوتر

اینترنت کامپیوتر دیگر رقیبی است که شانس خود را در جنگ مقیاس پذیری بلاک چین ادامه می دهد. اما شرکت Dfinity به جای استفاده از ماینرها و اعتبار سنجان مقیاس کوچک برای اداره یک دفتر عمومی، پیشنهاد ایجاد مراکز داده بزرگ و ماشین گره های سطح بالا را دارد که می توانند پهنای باند بیشتری را برای پروژه خود فراهم کنند.

میرا کریستنتو، محقق تجزیه و تحلیل کریپتو در پلتفرم Messari، همچنین خاطرنشان کرد:

 اگر IC موفق به جایگزینی IT قدیمی شود، دیگر نیازی به خدمات DNS متمرکز، آنتی ویروس، فایروال، سیستم پایگاه داده، سرویس های ابری و VPN نیست.

اینترنت کامپیوتر پس از لیست شدن در صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال، شروع قابل توجهی داشت. این توکن همچنین از پشتیبانی انبوه سرمایه گذاران مشهور، از جمله صندوق سرمایه گذاری Andreessen Horowitz a16z crypto و Polychain Capital، یک صندوق پرچین متمرکز بر رمز ارزها در نیویورک که توسط Olaf Carlson-We، که قبلا به عنوان ریاست در کویس بیس فعالیت میکرد، پشتیبانی شد.

ارزش گذاری های غیرواقعی و نقدینگی بیش از حد درست در زمان عرضه  آن ممکن است به ICP آسیب برساند. با این وجود، از زمان راه اندازی توکن، با توجه به سیگنال های شاخص قدرت نسبی (RSI)، در محدوده اشباع فروش قرار دارد که ممکن است به عنوان یک سیگنال خرید برای برخی از معامله گران محسوب شود.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments