بیت کوین و اتریوم در سه ماهه اول مرکز توجه بودند اما داده ها نشان می دهد دوج کوین، اتریوم کلاسیک و ماتیک بهترین عملکرد سه ماهه دوم را داشتند.

در اوایل سال 2021 قیمت بیت کوین و اتریوم در مرکز توجه قرار گرفت زیرا به نظر می رسید که هر دارایی هر 24 ساعت یک بار به بالاترین قیمت خود رسیده و معامله گران خواستار 100000 دلار بیت کوین و 5000 دلار اتریوم هستند. هر دو دارایی بیش از 40٪ از بالاترین رقم همیشگی خود فاصله دارند.

گزارش اخیر کوین متریک (Coinmetrics) عملکرد بیت کوین و آلت کوین ها را در سه ماهه دوم 2021 بررسی کرده است و تحلیلگران دریافتند که حتی با اصلاح بازار در 19 مه (29 اردیبهشت)، بسیاری از دارایی ها با سود 392 درصدی دوج کوین و آمدن آن در صدر، بازه ی سه ماهه را با رنگ سبز (بازدهی مثبت) به پایان رساندند.

دارایی رمز ارز برتر در سه ماهه دوم سال
بازگشت دارایی رمز ارز برتر در سه ماهه دوم سال 2021

اتریوم کلاسیک و پولیگان (ماتیک) دو ستاره جدا شده در سه ماهه ی دوم سال بودند که هر یک به ترتیب 297٪ و 227٪ با وجود کاهش تقریبا 39٪ در قیمت بیت کوین، سود کسب کردند.

شبکه اتریوم قدرت را نشان می دهد

یکی از بزرگترین تحولات در طی سه ماهه دوم شکسته شدن قیمت اتر از 1،971 دلار در اول آوریل به رکورد جدید 4،362 دلار در 11 مه (21 اردیبهشت) بود، قبل از اینکه فروش گسترده در بازار منجر به بسته شدن سه ماهه 2،240 دلار شود که 13.2٪ سود را نشان می دهد.

کوین متریک تأکید کرد که قیمت اتر از افزایش مجدد سود خرده فروشی که تا حدی ناشی از افزایش سریع NFT ها بود بهره مند شده است.

نمودار تعداد آدرس های اتریوم
تعداد آدرس های اتریوم که حداقل 0.1 اتر دارند

در نتیجه ی افزایش خرده فروشی، تعداد آدرس هایی که حداقل دارای 0.1 اتر بودند از 4.58 میلیون به بیش از 5.20 میلیون رسید.

پایان مثبت اتر، هنگامی که با کاهش قابل توجه بیت کوین مقایسه می شود، نشان دهنده افزایش توجهی است که آلت کوین از سرمایه گذاران نهادی دریافت می کند.

سود آلت کوین باعث کاهش قدرت بیت کوین شد

همانطور که قبلا ذکر شد، بهترین عملکرد در سه ماهه دوم مربوط به دوج است که با وجود کاهش 66 درصدی نسبت به بالاترین رقم همیشگی اش 0.74 دلار در 8 مه، توانست سه ماهه را تا 392% به پایان برساند.

نمودار تعداد آدرس های دوج کوین
تعداد آدرس های دوج کوین دارای حداقل 1 دوج

بر اساس گزارشات، تعداد آدرس هایی که حداقل 1 دوج دارند از 3.09 میلیون در اول آوریل به 3.7 میلیون آدرس در 30 ژوئن افزایش یافته است. آدرس های دوج در ماه ژوئن همچنان افزایش می یابد در حالی که آدرس های جدید اتریوم اساسا در پایان ماه مه مشخص می شوند.

در نتیجه دستاوردهای آلت کوین، قدرت بیت کوین در 30 ژوئن به 45٪ کاهش یافت که این کمترین میزان از ژوئیه 2018 است.

نمودار قدرت بیت کوین
قدرت بیت کوین

کوین متریک اشاره کرد که بادهای مخالفی که در مقابل بیت کوین قرار داشت، تا حدی نتیجه ممنوعیتی بود که چین برای استخراج رمز ارز ها اعمال کرده بود که منجر به کاهش 50 درصدی نرخ هش در سه ماهه دوم به پایین ترین سطح از اواخر سال 2019 شد.

این کاهش احتمالا موقتی است و زمانی که ماینر ها در مکان جدید خود شروع به کار کنند نرخ هش سرانجام بهبود خواهد یافت. اما این یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، زیرا ساخت و راه اندازی امکانات کافی برای تامین تقاضای جدید زمان بر است.

به طور کلی، کوین متریک و دیگر تحلیلگران این توسعه را یک پیشرفت مثبت بلند مدت برای اکوسیستم بیت کوین می دانند که رو به جلو است.

منبع: کوین تلگراف

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments