شرکت پرداختی Circle که مورد حمایت بانک Goldman Sachs نیز می باشد، به طور رسمی برنامه های خود را برای تبدیل شدن به یک بانک ارزهای دیجیتال (رمز ارز) ملی با ذخیره کامل در ایالات متحده آمریکا را اعلام کرد.

در این این خبر که در روز دوشنبه منتشر شده است، یکی از بنیانگذاران Circle و مدیرعامل این شرکت، Jeremy Allaire اعلام کرد که سیرکل قصد دارد تحت نظر وزارت خزانه داری ایالات متحده، فدرال رزرو، دفتر کنترل کننده ارز و شرکت بیمه سپرده فدرال، فعالیت کند.

ما معتقدیم که بانکداری با ذخیره کامل بر پایه تکنولوژی ارزهای دیجیتال، نه تنها می تواند به طور اساسی کارآمد باشد، بلکه می تواند به سیستم مالی امن تر و منعطف تری منجر شود.

این مدیرعامل همچنین افزود که استیبل کوین (Stable Coin) اختصاص داده شده به این شرکت یعنی یو اس دی کوین (USDC)، میلیون ها دلار افزایش گردش مالی خواهد داشت و به حمایت از فعالیت های اقتصادی مطمئن و تبدیل شدن به یک ابزار محبوب جهت ارائه خدمات مالی و برنامه های تجارت اینترنتی ادامه خواهد داد.

تاسیس استانداردهای نظارتی ملی برای ارزهای دیجیتال دلاری به منظور فعال سازی پتانسیل رمز ارز ها در اقتصاد واقعی، امری بسیار مهم است که شامل استانداردهای ترکیب ذخیره و مدیریت آن می شود.

شرکت Circle به عنوان توسعه دهنده اصلی USDC نیز شناخته می شود. بزرگترین استیبل کوین جهان از نظر مارکت کپ بعد از تتر (USDT). طبق داده های CoinGecko، در زمان انتشار این خبر، یو اس دی کوین هشتمین ارز دیجیتال با ارزش بازار است و مجموع ارزش بازار آن معادل 27.8 میلیارد دلار می باشد. این در حالی است که تتر مارکت کپی به ارزش 63 میلیارد دلار دارد.

بر خلاف بانکداری ذخیره کسری، بانکداری ذخیره کامل، بانک ها را ملزم می کند تا مبلغ کامل وجوه هر سپرده گذار را به صورت نقدی و معادل آن نیز ذخیره کرده و آنها را برای برداشت آنی و تقاضا آماده کند. بانکداری ذخیره کامل ارائه دهنده جایگزینی برای سیستمی است که در آن تنها مقداری از سپرده های بانکی، با پول نقد حقیقی موجود، قابل برداشت می باشد.

این خبر کمی بعد از این منتشر شد که شرکت Circle بیانیه ای در فرم S-4 در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ثبت رساند. طبق توافقنامه های این بیانیه، یک شرکت هلدینگ ایرلندی، هر دو شرکت های Concord و Circle را خریداری خواهد کرد و به یک شرکت سهامی عام تبدیل می شود که انتظار می رود وارد بورس نیویورک شود.

منبع: کوین تلگراف

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments