حتی با وجود تحرکات بالای فدرال رزرو، ECB و چندین بانک مرکزی دیگر آمریکا، بازارهای سهام هنوز نتوانسته اند به صورت کامل به شرایط عادی خود باز گردند و با رشد زیادی همراه باشند. یعنی تریدرها هنوز از به کف رسیدن قیمت ها در بازارهای سهام مطمئن نیستند و سرمایه گذاران هم با مشاهده کمک بانک های مرکزی به این بازارها در هر شرایطی کمی امید خود را از دست داده اند.  

این در حالیست که بازار رمزارزها با جهش بزرگی نسبت به قیمت های کف چند روز پیش همراه شده اند. کل سرمایه بازار رمزارزها از 118 میلیارد دلار در تاریخ 13 مارس به حدود 191 میلیارد دلار در 20 مارس رسیده که این مورد نشان دهنده یک جهش 62 درصدی است. این جهش نشان می دهد که تریدرهای رمز ارزها در حال خرید رمزارزهایی هستند که به دلیل وحشت ایجاد شده در بازار در روزهای اخیر با قیمت پایینی به فروش می رسیدند و حال در دراز مدت به دنبال سود بردن از آنها هستند

عملکرد روزانه بازار رمزارزها
عملکرد روزانه بازار ارز های دیجیتال ( منبع : coin360)

افزایش ترازنامه های بانک های مرکزی احتمالا در نهایت سبب ایجاد تورم می شود. مرکز تحقیقات BitMEX بر این باور است که ” در این رژیم اقتصادی دگرگون شده که اقتصاد و بازارهای مالی جایگاه محکمی ندارند” بیت کوین فرصت خوبی دارد تا ارزش خودش را به اثبات برساند.

راب اسلایمر، محقق فنی موسسه مشاوران جهانی فاند استرت، اخیرا بیان کرده بود که “بیت کوین باید چندین ماه تقویت شود تا خسارات فنی خود را جبران کند.”

با این وجود ما انتظار نداریم که این فرایند مدت زیاد طول بکشد، مخصوصا حالا که باید تا دو ماه آینده به استقبال هاوینگ برویم. حال بهتر است که به سراغ نمودار های رمزارزهای برتر بازار برویم تا سطوح احتمالی تغییر روند را در آنها مشخص کنیم.

بیت کوین

پس از اینکه قیمت بیت کوین به نزدیکی 5000 دلار رسید با حجم بالایی از خریداران رو به رو شد که این یک نشانه ی بسیار مثبتی به حساب می آید. این بدان معناست که بازاریان متوجه شده اند که بیت کوین در سطح 3803.58 دلار به قیمت کف رسیده است.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین ( منبع: TradingView )

در حال حاضر افراد بد بین از  مقاومت میانگین 20 روزه EMA به شدت دفاع می کنند. اگر قیمت بیت کوین از این سطح پایین تر برود، انتظار داریم که افراد خوش بین با نزدیک شدن قیمت به خط حمایتی کانال صعودی پا به میدان بگذارند و شرایط را کمی بهبود ببخشند.

اگر قیمت بیت کوین از این خط حمایتی بالاتر برود و میانگین 20 روزه EMA را هم پشت سر بگذارد، جهش قیمت تا بالای میانگین 200 روزه EMA در سطح 8448 دلار و بعد از آن در 10500 دلار امکان پذیر است. بر خلاف فرضیه ما، اگر قیمت از میانگین 20 روزه EMA پایین تر برود و به زیر خط حمایتی کانال کاهش داشته باشد، امکان سقوط قیمت تا 5000 دلار دور از ذهن نخواهد بود. انتظار داریم در این سطح میزان خرید به شدت افزایش یابد.

اگرچه ما نظر مثبتی نسبت به شرایط فعلی بیت کوین داریم، اما به تریدرها توصیه می کنیم تا منتظر قطعی شدن جهش بمانند و بعد از آن شروع به خرید کنند. ما تا دو روز آینده به تحرکات قیمت چشم خواهیم دوخت و سپس پیشنهاد خود را به شما ارائه می دهیم.

اتریوم

قیمت اتریوم پس از بالا رفتن از خط روند نزولی با افزایش همراه شده و این نشانه ای مثبت است. افراد خوش بین در حال حاضر با مقاومتی در سطح 155.612 دلار رو به رو شده اند. اگر قیمت این آلت کوین در این سطح با کاهش همراه باشد، امکان کاهش بیشتر تا 117.909 نیز به وجود خواهد آمد.

نمودار روزانه اتریوم
نمودار روزانه اتریوم (منبع: TradingView)

اگر افراد خوش بین اتریوم را در زمان کاهش قیمت در 117.909 دلار بخرند متوجه وجود تقاضا در قیمت های پایین تر می شویم. این مورد همچنین نشان می دهد که قیمت کف مشخص شده و پس از آن احتمال شروع یک روند صعودی بالا می رود. در چنین شرایطی موقعیت بسیار خوبی برای خرید اتریوم به وجود می آید.

اما بر خلاف نظر ما، کاهش قیمت به زیر سطح 117.909 دلار نشان می دهد که فروشنده ها در سطوح بالاتر فعال تر هستند و امکان دارد در چنین حالتی قیمت تا 100 دلار کاهش پیدا کند.

ریپل

قیمت ریپل تا سطح مقاومتی پیش رویش در 0.17468 دلار رشد داشته است. افراد بد بین به احتمال زیاد مقاومت بالایی در بازه قیمتی میان 0.17468 دلار  و میانگین 20 روزه EMA در 0.187 دلار از خود نشان می دهند. اما اگر این تحرکات قیمت سبب افزایش آن به بالای کانال شود امکان تغییر روند به وجود خواهد آمد.

نمودار روزانه ریپل
نمودار روزانه ریپل (منبع: TradingView)

با بسته شده قیمت ها در بالای کانال (با توجه به ساعت جهانی) احتمال دارد که قیمت ریپل با جهشی به بالای میانگین 200 روزه SMA در 0.24460 دلار برسد.

اما اگر قیمت ریپل از سطوح فعلی پایین تر برود، احتمال کاهش بیشتر تا زیر خط روند صعودی وجود خواهد داشت. در صورتی که قیمت با حمایت رو به رو شود متوجه میزان بالای تقاضا در سطوح پایین تر خواهیم شد و این موقعیت خوبی برای خرید خواهد بود. در غیر این صورت، اگر افراد بدبین قیمت را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند، شاهد نشانه ای منفی خواهیم بود و ممکن است سطح حمایتی 0.114 دلار مجددا مورد آزمایش قرار گیرد.

بیت کوین کش

ریکاوری قیمت بیت کوین کش نسبت به قیمت های پایین اخیر بسیار خوب بوده و در حال حاضر در شرف بالا رفتن از میانگین 20 روزه EMA می باشد که از 18 فوریه تا به حال مقاومت زیادی از خود نشان داده است. افزایش قیمت به بالای میانگین 20 روزه EMA و کانال نزولی نشانه ای مثبت خواهد بود و احتمال دارد در چنین حالتی روند قیمت ها تغییر کند.

نمودار روزانه بیت کوین کش
نمودار روزانه بیت کوین کش (منبع: TradingView)

در صورت بالاتر رفتن قیمت از کانال نزولی، افراد خوش بین می توانند قیمت را تا 360 دلار هم افزایش دهند. اگرچه میانگین 200 روزه SMA در سطح 276 دلار و سطح افقی 306.78 دلار احتمالا مقاومت بالایی را از خود نشان می دهند اما ما انتظار داریم که مقاومت آنها در هم شکسته شود.

از سوی دیگر اگر قیمت بیت کوین کش از سطوح فعلی پایین تر برود، احتمال کاهش قیمت تا 200 دلار و حتی پایین تر از آن تا سطح 169.62 دلار دور از ذهن نخواهد بود. فعلا ما به تحرکات قیمت در بالای کانال چشم دوخته ایم و در موقعیتی مناسب پیشنهاد خرید را به شما ارائه خواهیم داد.

بیت کوین SV

قیمت بیت کوین SV به دنبال بالاتر رفتن از کانال نزولی است. در صورتی که این کار با موفقیت به انجام برسد، احتمال تغییر روند وجود دارد. در بالای این کانال باید منتظر سطح 236 دلار باشیم که پیش از این نیز پیش بینی کردیم که در این سطح افراد بد بین وارد میدان خواهند شد و مقاومت سختی از خود نشان خواهند داد.

نمودار روزانه بیت کوین SV
نمودار روزانه بیت کوین SV (منبع: TradingView)

اگر قیمت بیت کوین SV از سطح 236 دلار با کاهش همراه شود، امکان دارد تا چند روز در بازه ای خاص باقی بماند تا وضعیتش مشخص شود. با این حال اگر افراد خوش بین بتوانند قیمت را به بالای 236 دلار انتقال دهند، احتمال وقوع جهشی تا 337.80 دلار وجود خواهد داشت.

نگاه مثبت ما در صورتی بی اعتبار خواهد شد که افراد خوش بین نتوانند قیمت را به بالای کانال نزولی انتقال دهند و در چنین شرایطی قیمت همچنان درون کانال باقی خواهد ماند.

لایت کوین

قیمت لایت کوین توانسته از منطقه مقاومتی 35.8582 الی 38.8015 دلار بالاتر برود. این نشانه ای مثبت است و نشان می دهد که در سطوح پایین تر میزان تقاضا برای خرید بالا می رود. با این وجود ما انتظار داریم که افراد بد بین با تمام وجود از میانگین 20 روزه EMA دفاع کنند.

نمودار روزانه لایت کوین
نمودار روزانه لایت کوین (منبع: TradingView)

اگر افراد خوش بین بتوانند قیمت را در بالای خط روند صعودی حفظ کنند با نشانه ی خوبی  رو به رو می شویم. تریدر ها می توانند تا زمان جهش قیمت از خط روند صعودی تا بالای کانال نزولی صبر کنند و سپس به خرید فکر کنند. حد ضرر مورد مناسب را زمانی مشخص می کنیم که موقعیت خرید ایجاد شود.

بر خلاف نظر ما اگر افراد خوش بین نتوانند قیمت را به بالای کانال نزولی انتقال دهند امکان دارد که قیمت لایت کوین بار دیگر تا خط روند صعودی کاهش داشته باشد. در صورت کاهش قیمت بیشتر امکان سقوط قیمت تا خط حمایتی کانال نزولی وجود دارد.

ایاس

افراد خوش بین در تلاش هستند که قیمت ایاس را تا بالای منطقه ی مقاومتی 2.1624 الی 2.4001 دلار افزایش دهند. در صورتی که موفق به انجام این کار شوند، احتمال شروع حرکتی به سمت میانگین 20 روزه EMA وجود خواهد داشت. سه تلاش پیشین برای انجام جهش با مقاومت بسیار شدیدی در سطح میانگین 20 روزه EMA رو به رو شده و از همین رو انتظار داریم که افراد بدبین بار دیگر این کار را تکرار کنند.

نمودار روزانه ایاس
نمودار روزانه ایاس (منبع: TradingView)

اگر قیمت ایاس از میانگین 20 روزه EMA با کاهش همراه شود اما در خط روند صعودی مورد حمایت قرار گیرد، ما متوجه افزایش تقاضا برای خرید در صورت کاهش قیمت ایاس می شویم. این شرایط برای خرید کردن بسیار مناسب خواهد بود.

با این حال اگر افراد بدبین قیمت را به زیر خط روند صعودی کاهش دهند، شرایط به نفع آنها پیش خواهد رفت و احتمال کاهش قیمت تا 1.7213 دلار وجود خواهد داشت. کاهش قیمت بعدی به ما نشان می دهد که با قیمت کف رو به رو شده ایم یا خیر.

بایننس کوین

افراد خوش بین قیمت بایننس کوین را به بالای مقاومت پیش رویش در 12.1111 دلار هدایت کرده اند. این موضوع سبب مثبت شدن احساسات بازار در کوتاه مدت شده است. با این وجود افراد بد بین تلاش خواهند کرد تا مانع از جهش قیمت از سطح میانگین 20 روزه EMA شوند.

نمودار روزانه بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین (منبع: TradingView)

در صورتی که افراد بد بین موفق شوند، احتمال کاهش قیمت بایننس کوین تا خط روند صعودی وجود خواهد داشت. جهش قیمت از این سطح نشانه ای مثبت خواهد بود و سبب تغییر احساسات بازار از فروش در زمان جهش به خرید در زمان افت قیمت خواهد شد. این مورد نیز فرصت خوبی برای خرید کردن است.

هدف اول در زمان حرکت صعودی قیمت خط روند نزولی در نزدیکی 17 دلار است. اما اگر افراد خوش بین نتوانند از خط روند صعودی دفاع کنند کاهش قیمت به سطح 8.4422 دلار امکان پذیر است.

تزوس

قیمت تزوس با جهشی در روز 19 مارس در بالای میانگین 200 روزه SMA بسته شد و این مورد نشان می دهد که افراد خوش بین وارد بازی شده اند. ما پیشبینی می کنیم که افراد بدبین مقاومت زیادی در سطح میانگین 20 روزه EMA در 2.06 دلار از خود نشان دهند که این میزان کمی بالاتر از مقاومت افقی در 1.955 دلار است.

نمودار روزانه تزوس
نمودار روزانه تزوس (منبع: TradingView)

ما همچنین نشانه هایی اولیه از پیدایش یک الگوی مثلث صعودی مشاهده کرده ایم. در صورت تکمیل شدن این الگو، هدف کمینه آن 2.9004 دلار خواهد بود. در صورت بالاتر رفتن قیمت از این سطح باید منتظر قیمت های  3.3367 دلار و یا بالاتر از آن تا 3.50 دلار باشیم.

اما اگر قیمت تزوس از سطح مقاومتی پیش رویش با کاهش همراه شود و این کاهش تا به زیر خط روند مثلث ادامه پیدا کند، احتمال آزمایش مجدد سطوح 1.1349 دلار و حتی 1.0096 دلار هم وجود خواهد داشت.

لئو

قیمت لئو در چند روز گذشته با تحرکات زیادی همراه نبوده است. نه مانند سایر رمزارزهای اصلی کاهش زیادی را در روزهای اخیر تجربه کرده و نه تقاضا برای خرید آن بالا رفته است.

نمودار روزانه لئو
نمودار روزانه لئو (منبع: TradingView)

قیمت لئو از اوایل فوریه امسال در بازه 0.9081 الی 1.04 دلار قرار داشته است. افزایش و بسته شدن قیمت لئو در بالای 1.04 دلار موجب تکمیل الگوی سر و شانه وارونه می شود که در نتیجه آن قیمت تا 1.27488 دلار و سپس تا 1.36 دلار بالا می رود.

با این وجود اگر افراد خوش بین نتوانند قیمت را به بالای 1.04 دلار افزایش دهند و آن را در همان جا حفظ کنند امکان محدود شدن قیمت در بازه ی خاصی به مدت چند روز به وجود خواهد آمد. کاهش قیمت لئو به زیر سطح 0.9081 توارن را به نفع افراد بد بین به هم خواهد زد.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments