Sabi’u Musa Haruna مدیر مدرسه، گفت:

 ما معتقدیم که روزی پول دیجیتال بیشتر از پول کاغذی پذیرفته خواهد شد.

یک مدرسه متوسطه خصوصی مستقر در نزدیکی شهر کانو نیجریه اعلام کرده است که در حالی که بانک مرکزی این کشور که موسسات مالی ارائه خدمات به صرافی های دیجیتال را ممنوع میکند، هزینه های مدارس را با ارز رمزپایه پذیرفته است.

طبق گزارش روز پنجشنبه Kano Focus از اخبار محلی، مدیر آکادمی علوم جدید آکسفورد در حومه کانو به دانش آموزان اجازه میدهد تا شهریه را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. Sabi’u Musa Haruna، که کار خود را در این مدرسه در سال 2017 آغاز کرد، از دولت نیجریه خواست که از رمز ارزها استقبال و قانونگذاری کند.

هارونا گفت: 

ما تصمیم گرفته ایم ارز رمزپایه را به عنوان هزینه مدرسه بپذیریم، زیرا جهان امروز به سمت سیستماتیک شدن متمایل شده است.ما معتقدیم که یک روز پول دیجیتال بیشتر از پول کاغذی پذیرفته خواهد شد.

هارونا نمونه هایی از کشورهایی مانند السالوادور و تانزانیا را در رابطه با گزینه های پرداخت برای کاربران ارز دیجیتال ذکر کرد. ملت السالوادور آمریکای لاتین از 7 سپتامبر و پس از تصویب لایحه حمایت از رمز ارزها،  بیت کوین (BTC) را به عنوان پول رایج قانونی در سراسر کشور قبول می کند. در سراسر جهان، بانک مرکزی تانزانیا روز جمعه اعلام کرد که کار بر روی بخشنامه های دولت را آغاز کرده است که در نهایت می تواند ممنوعیت ارزهای دیجیتال کشور را لغو کند.

مدیر مدرسه به صراحت نگفته است که کدام توکن ها برای پرداخت پذیرفته می شوند. با این حال، علاقه عمومی به بیت کوین در نیجریه بیشتر از سایر کشورها بوده است. بر اساس داده های Google Trends، این کشور آفریقایی در میان جستجوهای BTC رتبه اول را دارد، اتریش، ترکیه و سوئیس در یک رقابت نزدیک برای رتبه دوم هستند.

در ماه فوریه، بانک مرکزی نیجریه در بخشنامه ای اعلام کرد که ارائه خدمات صرافی ارزهای دیجیتال به موسسات مالی تحت نظارت در این کشور را ممنوع کرده است. اگرچه این سیاست از “مجازات شدید نظارتی” برای هر بانکی که موفق به بستن حساب های متعلق به صرافی ها نشده بود هشدار می داد، اما رئیس فرماندار گادوین امفیله در ماه مارس اظهار داشت که هدف این ممنوعیت “منع معاملات ارزهای دیجیتال در بخش بانکی” است نه اینکه افراد را از معامله دارایی های دیجیتال منصرف کند.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments