قیمت بیت کوین (BTC) روز سه شنبه پس از بیست روز نوسان در محدوده 6,800 دلاری نهایتاً به بالای سطح 7,000 دلار صعود کرد. بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان بر اساس حجم بازار، طی 24 ساعت گذشته رشد حدوداً 2 درصدی را تجربه نموده است.

در حال حاضر بیت کوین از موانع روانی خود عبور کرده است. طبق گزارش منتشرشده در روز گذشته تعداد قراردادهای آتی بیت کوین که مبنی بر کاهش قیمت این ارز دیجیتال هستند، کاهش یافته و این یک اتفاق بسیار مثبت ارزیابی می شود. علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) هفته گذشته تعدادی از پیشنهادات رسیده در رابطه با ETF بیت کوین را رد نمود. در حالی که این خبر برای ارزهای دیجیتال ناامید کننده بود، اما نتوانست سیگنال های نزولی بر قیمت ها حاکم کند.

بر اساس شاخص قیمت ها در وب سایت CoinMarketCap، هم اکنون بیت کوین با قیمت 7,075 دلار معامله می شود و حجم معاملات آن طی 24 ساعت گذشته نیز تقریباً 4.5 میلیارد دلار بوده است.

نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین
نمودار چهار ساعته قیمت بیت کوین

بر اساس نمودار بالا پس از عبور قیمت بیت کوین از محدودۀ 6,700 تا 6,850 دلار، سیگنال های صعودی توانستند قدرت بازار را در اختیار بگیرند. سطح مقاومت بعدی در حال حاضر قیمت 7,165 دلار است که بیت کوین در صورت شکست آن می تواند تا 7,400 دلار نیز صعود کند.

به طور کلی چشم انداز بیت کوین در روزهای آینده ممکن است از موارد زیر پیروی نماید:

  • روند کوتاه مدت صعودی خواهد بود. در حال حاضر بیت کوین در صورت شکست مقاومت ها آماده صعود به سطح 7,400 دلاری است.
  • در بلند مدت، ثبت قیمت های پایین تر توسط بیت کوین یک نشانه صعودی محسوب شده که می تواند احتمال حرکت به سوی EMA دویست روزه در 7,800 دلار را افزایش دهد.
  • پیدا کردن جایگاهی زیر مقاومت قبلی در 6,550 دلار یقیناً دیدگاه صعودی کوتاه مدت را نفی خواهد کرد.

برای آگاهی از آخرین نوشته ها، خبر ها و تحلیل های کوتاه به کانال تلگرام ارزبلاگ بپیوندید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments