خانه » ارزهای دیجیتال » ارز دیجیتال بیت کوین گلد چیست و چگونه کار می کند؟
ارزهای دیجیتال

ارز دیجیتال بیت کوین گلد چیست و چگونه کار می کند؟

Bitcoin Gold چیست و چگونه کار می کند
Bitcoin Gold چیست و چگونه کار می کند

ارز دیجیتال بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) چیست و چگونه کار می کند

درباره ارز دیجیتال بیت‌کوین گلد اطلاعات فنی و تخصصی Bitcoin Gold

ارز دیجیتال بیت کوین گلد (به انگلیسی : Bitcoin Gold) با نام سمبلیک BTG با الگوریتم رمزگذاری Equihash یک ارز دیجیتال قابل استخراج است که فعالیت آن در تاریخ 2017/10/25 آغاز و تا کنون 17,008,311 سکه از 21,000,000 سکه این ارز استخراج و عرضه شده است. [ کسب اطلاعات فنی کاملتر + قیمت لحظه ای Bitcoin Gold]

Bitcoin Gold چیست و چگونه کار می کند
Bitcoin Gold چیست و چگونه کار می کند

Bitcoin Gold چیست و چگونه کار می کند

بیت کوین گلد (Bitcoin Gold) یک ارز دیجیتال متن باز و یک انشعاب (هارد فورک) از ارز دیجیتال بیت کوین است. هدف از ایجاد این ارز رمزپایه، بازگرداندن قابلیت استخراج از طریق کارت های گرافیکی (GPU) به جای استفاده از ماینر های تخصصی ASIC است. این ارز دیجیتال در جایگاه بیست و هفتم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

فرآیند استخراج که بخش مرکزی پردازش بیت کوین بشمار می آید، توسط تعداد محدودی از تولید کنندگان تجهیزات سخت افزاری کنترل می شود که محصولات خود را در اختیار استخراج کنندگان صنعتی قرار می دهند. این انحصار طلبی به همراه تمرکز فرآیند استخراج، باعث نابود شدن یکی از ارزش های اصلی بیت کوین یعنی تمرکز زدایی می گردد. استفاده از GPU و مقاومت در برابر ASIC ها یک راه حل ایده آل از سوی بیت کوین گلد است؛ زیرا کارت های گرافیکی در همه جا قابل استفاده هستند و هر کسی می تواند با کامپیوتر یا لپ تاپ خود از طریق آنها شروع به استخراج ارزهای رمزنگاری شده نماید.

 

درباره نویسنده

امید صمدبین

امید صمدبین هستم علاقه مند به غیر متمرکزها

افزودن نظر

برای ارسال نظر کلیک نمایید