مفاهیم پایه

مزایای استفاده از بلاک چین Blockchain

نوشته توسط امید صمدبین

مزایای استفاده از بلاک چین Blockchain : فناوری بلاک چین ابزارهای جدیدی برای احراز هویت و مجوز در دنیای دیجیتال ارائه می‌دهد که به مدیریت یا نظارت نهاد خاصی نیاز ندارند و همچنین دولت یا دیگر سازمان‌ها توانایی کنترل داده‌ها را ندارند. در نتیجه باعث ایجاد تبادلات دیجیتال محبوبی بین کاربران می‌شود.

در چند سال گذشته میلیون‌ها دلار صرف تحقیق در زمینه فن آوری بلاک چین شده است و آزمایش‌های متعددی برای اینکه آیا فناوری بلاک چین در صحنه‌های مختلف مناسب است یا خیر، انجام شده است.

با رسمی سازی و تضمین روابط دیجیتال انقلاب بلاک چین برای ایجاد ستونی برای ساخت لایه اصلی به منظور انجام تراکنش‌ها و تبادلات ارز شروع شد


آیا در بلاک چین اطلاعات دینامیک و پویا قابل بررسی و شنود هستند؟

با مثالی ساده، بلاک چین ها مانند نامه های مهر و موم شده قدیمی هستند که اگر آن ها را باز کنید همه خواهند فهمید. بلاک چین ها قابلیت زیادی برای حافظت و نگهبانی از اطلاعات گزارش ها دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر مطالب مرتبط (بلاک چین چه کاربردهایی دارد) و (شبکه بلاک چین چگونه کار می کند) را مطالعه فرمایید.

آیا داده‌ها باید توسط یک نهاد مرکزی کنترل شود؟

قطعاً کنترل داده‌ها توسط یک شخص ثالث برای مسائل هویتی و جلوگیری ازکلاه‌برداری خوب است اما به شرطی که شخص ثالث کاملاً مناسب این کار باشد و حریم خصوصی افراد نقض نشود. کنترل انسانی باعث ایجاد مشکلاتی به صورت خواسته یا نا خواسته می‌شود. اما وقتی این کار را شبکه ای از میلیون‌ها کامپیوتر انجام دهد، حریم خصوصی افراد به بهترین شکل حفظ می‌شود.

بلاک چین این مشکل را کاملاً حل کرده است. رمزنگاری کلید خصوصی باعث شده که برای انجام تراکنش‌ها نیازی به افراد و نهادهای متمرکز نباشد.

آیا سرعت تراکنش مهم‌ترین ویژگی شبکه است؟

آیا یک پایگاه داده که تراکنش‌ها را در صدم ثانیه انجام می‌دهد از بلاک چین بهتر است؟

به هیچ وجه این‌گونه نیست اگر اینطور بود هیچ وقت بلاک چین به این جایگاه دست نمی رسید. امنیت و غیر متمرکز بودن تراکنش‌ها بسیار مهم اتر از سرعت آن است. بلاک چین با داشتن قابلیت استخراج و با شبکه‌ای از میلیون‌ها کامپیوتر به صورت ۱۰۰ درصد امنیت تراکنش‌ها را تأیید می‌کند. اما قطعاً راه حل‌هاییبرای انجام سریع‌تر تراکنش‌ها در آینده معرفی خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of