خانه » اخبار و تازه ها » 1.2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال توسط هکرها به سرقت رفت
اخبار و تازه ها

1.2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال توسط هکرها به سرقت رفت

1/2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال توسط هکرها به سرقت رفت

1.2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال توسط هکرها به سرقت رفت : در کمتر از 10 سال اخیر هکرها موفق به سرقت انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتر به ارزش بیش از 1/2 میلیارد دلار شده‌اند.

بخشی از رشد انفجاری ارزش ارزهای دیجیتال به اقبال هکرها به این نوع ارزها نسبت داده می شود که البته کاهش ارزش آن در هفته های اخیر باعث نگرانی های بسیاری شده است.

لکس سوکولین مدیر استراتژی شرکت تحقیقاتی Autonomous Research می گوید به نظر می رسد هک کردن ارزهای دیجیتال سالانه درآمدی بالغ بر 200 میلیون دلار را برای هکرها به ارمغان می آورد و هکرها توانسته‌اند هر سال به بیش از 14 درصد از اندوخته های دو ارز بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) دسترسی یابند.

هکرها 1/2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال را به سرقت بردند!
هکرها 1/2 میلیارد دلار از ارزهای دیجیتال را به سرقت بردند!

برآوردهای سوزان اوستیس از موسسه تحقیقاتی وینتر گرین حاکی از آن است که هکرها با سرقت ارزهای دیجیتال توانسته اند به دولت ها و شرکت های خصوصی 11/3 میلیارد دلار خسارت وارد کنند و به نظر می رسد این خسارت در آینده با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال باز هم بیشتر شود.

در حال حاضر نرم افزارهای خرید و فروش و تبادل ارزهای دیجیتال ضعف های مهمی دارند و به بلوغ نرسیدن بازار ارزهای دیجیتال نیز آسیب پذیری آن را روز به روز بیشتر می کند. پیش بینی می شود ارزش بازار نرم افزار، سخت افزار و خدمات ایمن سازی فناوری بلاک چین از 259 میلیون دلار در سال 2017 به 355 میلیارد دلار در سال های آتی افزایش یابد.