خانه » اخبار و تازه ها » تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین
اخبار و تازه ها

تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین

تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین
تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین

تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین : گزارشات منتشر شده حاکی از آن است که احتمال تصویب یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین (ETF بیت‌کوین) بسیار بالا است.

این گزارشات هرچند هنوز تایید نشده‌اند، عنوان می‌کنند که منابع داحلی آن‌ها در CBOE از برگزاری جلساتی در روز 9ام اکتبر، بین Elad Roisman ازکمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و CBOE، VanEck و SolidX خبر داده‌اند.

همچنین گزارش شده که کمیسیون SEC اولین قانون‌گذار فدرال در ایالات متحده است که به صورت عمومی با نمایندگان سه گروه مذکور ملاقات داشته است.

تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین
تصویب زود هنگام اولین ETF بیت‌کوین

باید خاطر نشان کرد که مهم‌ترین بخش‌های این گزارشات توسط یک اکانت توییتری با نام مستعار @CryptoQF منتشر شده است. خبرگزاری Abacus Journal نیز نوشته است که VanEck، SolidX و CBOE به رویزمن گفته‌اند که آن‌ها پس از تایید نشدن ETF بیت‌کوین توسط SEC، با مسائل و مشکلاتی روبرو شده‌اند.

برخی از این مشکلات حل شده به شرح ذیل است:

  • در حال حاضر یک بازار مشتقات قابل تنظیم و قانون‌گذاری برای بیت‌کوین وجود دارد.
  • بازار‌های مربوطه از جمله Cboe، مبادلات آتی بیت‌کوین و مبادلات Over the Counter، قانون‌گذاری خواهند شد.
  • پس از تایید ETPهای مبتنی بر کالا، نگرانی‌های موجود در مورد دستکاری قیمت‌های اکنون کاهش یافته است.
  • قوانین Cboe برای نظارت بر دستکاری بالقوه‌ی اعتبار سهام طراحی شده‌اند.
  • ترویج حمایت از سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار گرفته است.

شایعات به نفع صنعت ارز دیجیتال است

خبرگزاری Abacus در ادامه اشاره کرد که آقای رویزمن جزء معدود قانون‌گذاران آمریکایی است، مانند کمیسیونر هستر پیرس(Hester Peirce) که شایعه شده دوستدار صنعت ارز دیجیتال است. همچنین کمیسیونر کارا استین(Kara Stein)، کسی که قبلا به تایید ETF ارز دیجیتال رای منفی داده بود؛ به نظر می‌رسد که در ماه دسامبر وی جایگاه خود را به عنوان یک قانون‌گذار ترک خواهد کرد.

خبرگزاری مذکور در ادامه اشاره کرد که شایعاتی منتشر شده که ادعا می‌کنند نماینده‌ی دموکرات آلیسون لی(Allison Lee) قرار است جایگزین خانم استین شود. این خبرگزاری در ادامه توضیح داد:

شکاف و فاصله‌ی بین دیدگاه استین و انتصاب خانم لی می‌تواند یک فرصت بالقوه برای تایید ETF باشد.

این خبرگزاری با اشاره به مکالمات قبلی خود با منابع داخلی CBOE اظهار داشت:

حتی اگر SEC سخت‌گیرترین فرد روی کره‌ی زمین هم باشد، ETFمرتبط با VanEck کاملا قابل قبول است. ETF مربوط به VanEck تمام موارد لازم برای تایید شده را در خود دارد، همانطور که پیش‌تر اشاره کرده‌ایم، تایید نشدن آن واقعا شکه کننده بود. در حال حاضر با وجود مخالفت‌هایی که در میان اعضای مربوطه وجود دارد، باز احتمال تصویب ETF وجود دارد؛ اما باز هم باید منتظر تایید این گزارشات باشیم.

تصویب ETF بیت‌کوین قریب الوقوع است

در ادامه باید ذکر کرد از آنجایی که VanEck مسائل مربوط به حفاظت از سرمایه‌گذاران را با استفاده از « اهرم صفر (zero leverage ) و ایجاد حفاظت از اعتبار سرمایه‌گذاران در محصولاتشان» پی‌گیری کرده است، خبرگزاری مذکور ادعا می‌کند که منابع داخلی آن‌ها گفته است که تایید یک ETF بیت‌کوین قریب الوقوع می‌باشد.

طبق گزارشات این خبرگزاری،‌ منبع داخلی آن‌ها در رابطه با تایید ETF مربوط به VanEck به عنوان اولین ETF بیت‌کوین تایید شده بسیار قاطع و مصمم هستند.

Cboe
Cboe

این خبرگزاری همچنین نوشت که تصویب یک ETF بیت‌کوین در اوایل سال ۲۰۱۹ «اجتناب ناپذیر» است. برخی از دلایل اعلام شده برای این مورد عبارتند از:

  • بازار‌های آتی ارز دیجیتال در حال بلوغ هستند.
  • انتظار می‌رود که بخش صرافی بین‌قاره‌ای (ICE) پلتفرم مبادله‌ی دارایی‌های دیجیتال Bakkt به زودی راه‌اندازی شود.
  • اعلام سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌ی ارز دیجیتال Fidelity.
  • Nasdaq به عنوان دومین بورس بزرگ جهان با داشتن 10 تریلیون دارایی، در حال حرکت به سمت فضای رمزنگاری است.