خانه » اخبار و تازه ها » اثرات زیست محیطی کمتر بیت کوین نسبت به ارز فیات
اخبار و تازه ها

اثرات زیست محیطی کمتر بیت کوین نسبت به ارز فیات

اثر تخریب کمتر تولید بیت کوین نسبت به ارز فیات
اثر تخریب کمتر تولید بیت کوین نسبت به ارز فیات

بیت کوین نسبت به پول فیات اثر زیست محیطی کمتری دارد : اثرات زیست محیطی بیت کوین اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این که استفاده از بیت کوین افزایش پیدا کرده است، ممکن است خطراتی هم برای محیط زیست داشته باشد. یک گزارش به تازگی نشان داده که اثرات زیست محیطی بیت کوین به مراتب کمتر از سایر ارز‌‌های فیات (پول بی‌پشتوانه) و صنایع مالی مرتبط با آن است.

میزان مصرف انرژی برای بیت کوین و ارزهای فیات و طلا
میزان مصرف انرژی برای بیت کوین و ارزهای فیات و طلا

پایگاه‌‌های داده و مراکز استخراج طلا و تولید پول نسبت به بیت کوین انرژی بیشتری استفاده می‌کنند. یک گزارش نشان داده است که مصرف برق ناشی از استخراج بیت کوین 8.27 تراوات – ساعت در سال است. این مقدار بیشتر از مصرف برق ایرلند و سایر کشور‌های کوچک است. همچنین این مقدار، یک هشتم مصرفی است که مراکز داده ایالات متحده به طور سالیانه دارند.

مصرف صنایع مربوط به ارز‌‌های فیات یازده تراوات – ساعت در سال است. مصرف معادن طلا در سال 132 تراوات – ساعت است. علاوه بر این مقدار زیادی انرژی صرف هزینه‌های مربوط به سیستم‌های امنیتی و نگهداری پول و سایر فلزات گران‌بها مانند طلا می‌‌شود.

اثرات زیست محیطی بیت کوین

اخیرا اثرات زیست محیطی بیت کوین مورد توجه گروه‌های بسیاری قرار گرفته است. این نگرانی‌های مخصوصا از طرف گروه‌هایی است که بیت کوین را غیر قانونی می‌‌دانند. به نظر می‌رسد این اتهامات چندان واقعی نباشند. ترس، شک و عدم اطمینان منجر به این اتهامات می‌شود.

این گزارش‌‌ها هزینه‌‌‌های مربوط به تولید سایر ارز‌ها را در نظر نمی‌گیرند.

در واقع بیت کوین انرژی کمتری نسبت سایر معاملات مربوط به ارز‌های غیر دیجیتال مصرف می‌کند.