خانه » اخبار و تازه ها » اریک فینمن میلیونر جوان : بیت کوین به بیش از 6 هزار دلار می رسد
اخبار و تازه ها

اریک فینمن میلیونر جوان : بیت کوین به بیش از 6 هزار دلار می رسد

اریک فینمن Erik Finman : بیت کوین به 6 الی 7 هزار دلار می رسد : Erik Finman از زمانی که 15 سال داشته است، در بلاک چین ارز رمزپایه بیت کوین، که در آن زمان به ازای هر کوین 12 دلار قیمت داشته، سرمایه‌گذاری کرده است.

او که حالا 18 سال دارد و یک میلیونر محسوب می‌شود، رشد 62درصدی قیمت بیت کوین را تا پایان امسال پیش‌بینی کرده است. فینمن در مصاحبه‌اش با TheStreet درباره رشد قیمت بیت کوین گفت:

«من فکر می‌کنم که قیمت بیت کوین تا 6 هزار دلار یا ۷ هزار دلار یا حتی بیشتر هم تا قبل از سال جدید (2018) رشد کند».

اریک فینمن : بیت کوین به 6 الی 7 هزار دلار می رسد
اریک فینمن : بیت کوین به 6 الی 7 هزار دلار می رسد

نوسان قیمت بیت کوین

بیت کوین این هفته شروع سختی داشت؛ کاهش 20 درصدی از رکوردی که در پایان هفته، رشد قیمت بیت کوین نزدیک به ۵۰۰۰ دلار رسیده بود، برای بیت کوین و دارندگان دردسر به همراه داشت. کاهش قیمت بیت کوین به دنبال تصمیم چین که عرضه اولیه سکه یا ICOها را در این کشور ممنوع کرده بود، به وقوع پیوست. عرضه اولیه سکه وسیله‌ای برای شرکت‌ها هستند تا با فروش نوع جدیدی از ارز دیجیتال در بازار، بودجه خود را افزایش بدهند.

 

بعضی آمارها بودجه ICO جهانی را تنها در سال 2017 ، تا 1/3 میلیارد دلار نشان می‌دهند. به علت این که ICOها می‌توانند از زیر قاعده و قانون‌های افزایش سرمایه شانه خالی کنند، چین عرضه آن را ممنوع اعلام کرد. هدف چین از این کار این بود که بیت کوین در کنترل اوراق بهادار این کشور باقی بماند. فینمن گفت:

«ICO ها باعث می‌شوند قدرت کشورهایی نظیر چین کاهش یابد».

تحت فشار قرار دادن ICOها به طور مستقیم روی بیت کوین اثر نگذاشت؛ اما به گفته فینمن هر خبری راجع به هر یک از ارزهای رمزپایه که هر یک از ارزهای بیت کوین، اتریوم، Litecoin یا ریپل (Ripple) باشد، می‌تواند بقیه آن‌ها را هم در خطر سقوط قرار بدهد. اما به نظر فینمن همان طور که چین نظرش را راجع به بیت کوین تغییر داد، راجع به ICOها هم تغییر می‌دهد.

نوسان قیمت بیت کوین Bitcoin
نوسان قیمت بیت کوین Bitcoin

بیت کوین در مراحل اولیه به دلیل این که به راحتی توسط قدرت‌های برتر با عنوان ارزهای ناپایدار دستکاری نمی‌شود و تحت تاثیر آن‌ها قرار نمی‌گیرد، محکوم و مردود شد؛ اما چین به عنوان وسیله‌ای برای کنترل بیشتر بازار نوپای ارزهای رمزپایه در آن سرمایه‌گذاری کرد. دارا بودن هرچه بیشتر بیت کوین به دولت‌ها بیشتر این امکان را می‌دهد تا در اقدامات بازار مستقل حرفی برای گفتن داشته باشند. فینمن توضیح می‌دهد که چین به شدت در حال ترقی در زمینه بیت کوین است و ممنوعیت ICO ها مثل این است که آن‌ها رقبای خود را در صحنه مسابقه متوقف کرده باشند؛ چرا که ICOها اغلب به فناوری اتریوم برای ایجاد Altcoins وابسته هستند. AltCoins ارزهای رمزپایه دیگری هستند که بعد از موفقیت‌های بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، به وجود آمده‌اند. در طراحی آن‌ها تمامی نواقص بیت کوین برطرف شده است تا جایگزین بهتری برای بیت کوین باشند.

 

این فناوری مشخصا مخصوص بیت کوین نیست و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا ارزهای رمزپایه جدیدی به بازار معرفی کنند و از رعایت قانون طفره بروند. فینمن راجع به شدت عمل این کشور راجع به ICOها می‌گوید که چین نظر خود را تغییر می‌دهد و این موضوع، تازه شروعی برای همه ارزهای رمزپایه است.

 

رشد قیمت بیت کوین

کاهش قیمت ناگهانی در این هفته فینمن را نگران نکرد؛ چرا که نوسان قیمت برای ارز نشانه‌ خوبی محسوب می‌شود. اگر قیمت‌ها بدون هیچ کاهشی در طول مسیر، تنها افزایش یابند، این روند یک «حباب» است. به نقل از CoinDesk، بیت کوین اکنون بازاری با ارزش 64/72 میلیارد دلاری در اختیار دارد. اما فینمن پیش‌بینی می‌کند همان طور که بیشتر مردم از ارزهای با حکم قانونی به ارزهای رمزپایه روی می‌آورند، قیمت آن‌ها بالاتر می‌رود. به عقیده فینمن اگر تنها یک درصد از مردم جهان به بیت کوین روی بیاورند، به طرز باور نکردنی باعث رشد قیمت بیت کوین می‌شوند.