کیف پول

آموزش راه اندازی حساب و کیف پول مونرو Monero

آموزش راه اندازی حساب و کیف پول مونرو Monero
آموزش راه اندازی حساب و کیف پول مونرو Monero
نوشته توسط امید صمدبین

آموزش راه اندازی حساب و کیف پول مونرو Monero

برای این که یک حساب مونرو مختص خودتان داشته باشید فقط کافی است کیف پول خود را راه اندازی کنید. داشتن کیف پول دیجیتال نیاز ضروری برای دریافت و ارسال است. کیف پول به صورت کاملا خصوصی یک تاریخچه از تراکنش‌های شما را هم نگه داری می‌کند. همینطور برای امضا کردن و استخراج باید کیف پول داشته باشید. کیف پول‌های ارز رمز پایه انواع مختلفی دارد که متداولترین نوع، نرم افزاری است که در رایانه نصب می‌شود. البته به دلیل مسائل امنیتی برای حجم زیادی از ارز رمز پایه توصیه می‌شود از کیف پول‌های نرم افزاری که در رایانه یا موبایل متصل به اینترنت نصب می‌شوند استفاده نکنید.

کیف پول نرم افزاری رسمی مونرو از وبسایت آن قابل دریافت و نصب است (GetMonero.Org). برای انواع سیستم عامل رایانه و موبایل نسخه‌های مختلف توسعه داده شده است. اگر کیف پول نرم افزاری را می‌خواهید نصب کنید در کل دو نوع وجود دارد یکی بصورت خط فرمان (Command-Line) که بیشتر مورد استفاده کسانی است که می‌خواهند استخراج کنند یا یک Node بلاک چین راه اندازی کنند و نوع دوم با ظاهر گرافیکی بدون نیاز به دانش تخصصی، که برای استفاده از این نوع باید به یک Node وصل شوید. هر Node یا گره در شبکه یک نسخه کامل از بلاک چین را دارد و به گردش کار بلاک چین کمک می‌کند.

کیف پول نرم افزاری رسمی مونرو

کیف پول نرم افزاری رسمی مونرو

برای اتصال به Remote Node در قسمت تنظیمات کیف پول نصب شده در رایانه خود در نوار Daemon address آدرس Node و پورت آن را وارد کنید که باید یکی از آدرس‌های زیر را وارد کنید:

node.moneroworld.com at port 18089
node.xmrbackb.one at port 18081
node.xmr.be at port 18081
node.viaxmr.com at port 18081

کیف پول کاغذی مونرو از طریق سایت MoneroAddress قابل ایجاد است. اگر هم نیاز به کیف پول سخت افزاری داشته باشید به زودی از طرف انجمن توسعه دهندگان عرضه خواهد شد. دو کیف پول سخت افزاری معروف TREZOR و Ledger Nano S هم وعده داده‌اند در نسخه بعدی از مونرو پشتیبانی خواهند کرد.

راحت‌ترین روش ایجاد یک کیف پول استفاده از سایت MyMonero.com است. برای ایجاد یک حساب جدید کافی است روی ایجاد اکانت جدید کلیک کنید (CREATE A NEW ACCOUNT) و بدون نیاز به جواب دادن به پرسش یا پر کردن فرمی یک کلید خصوصی به شما اختصاص داده می‌شود.

ساخت کیف پول مونرو در سایت MyMonero

ساخت کیف پول مونرو در سایت MyMonero

در قدم بعدی کلید خصوصی را در جای مناسب ذخیره کنید. در همان صفحه کلید خصوصی را با تایپ یا کپی کردن در محل خواسته شده تایید کنید و به کیف پول خود وارد شوید.

کلید خصوصی بازیابی و خرید و مشاهده اطلاعات کیف پول مونرو در MyMonero

کلید خصوصی بازیابی و خرید و مشاهده اطلاعات کیف پول مونرو در MyMonero

در هر روشی که کیف پول مونرو خود را بسازید پنج کد رمزنگاری شده در اختیارتان قرار داده می‌شود.کلید خصوصی (private key) که از آن برای ورود به کیف پول خود استفاده می‌کنید، کلیدخرج کردن (spend key) که فقط در هنگام خرج کردن مونرو از آن استفاده می‌کنید، کلید مشاهده (View Key) با آن فقط می‌توانید محتوای کیف پول را ببینید و اجازه خرج کردن یا انتقال ندارید، یک کلید یادآوری کلید خصوصی (mnemonic seed) برای بازیابی حساب و در انتها آدرس یا کلید عمومی که برای دریافت مونرو آن را به دیگران می‌دهید، این آدرس با توجه به حفظ حریم خصوصی که گفته شد در هر دریافت، تازه سازی می‌شود.

مشخصات اکانت ساخته شده در MyMonero.Com

مشخصات اکانت ساخته شده در MyMonero.Com

اگر به راهنمایی در خصوص راه اندازی کیف پول از نوع خط فرمان (CLI) یا راه اندازی Node نیاز داشتید، به راهنمای سایت GetMonero مراجعه کنید.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
آزمون گواهی نامه Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
آزمون گواهی نامه
Guest

ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید