خانه » ویدئو » IOTA آیوتا تحولی در دنیای ارزهای دیجیتال
ویدئو

IOTA آیوتا تحولی در دنیای ارزهای دیجیتال

IOTA آیوتا تحول در ارزهای دیجیتال : براستی چه چیزی ارز دیجیتال IOTA آیوتا را از دیگر ارزها مانند بیتکوین متمایز میکند احتمالاً زمانی که ناکاموتو مشغول توسعه بیت‌کوین بود چندان به این فکر نمی‌کرد که بعد از او صدها رمزارز دیگر در اختیار مردم قرار بگیرد. این باور عمومی درباره فناوری زنجیره‌بلوک هم وجود دارد.

 

با اینکه زنجیره بلوک خودش همچنان یک فناوری نوظهور محسوب می‌شود و حتی خیلی از مردم حتی اسم آن را هم نشنیده‌اند گروهی از افراد خوش‌فکر پیدا شدند که با شناخت کامل از زنجیره‌بلوک و دنیای رمزارزها طعم جدیدی به دست‌پخت ناکاموتو اضافه کردند.

این محصول جدید که خودش از دل زنجیره‌بلوک و رمزارز به وجود آمده صرفاً ویژگی‌های خوب آن‌ها را حفظ کرده اما نقاط ضعفشان را به ارث نبرده است. این محصول جدید آیوتا نام دارد.

آیوتا با تَنگِل برای اولین بار امکان تراکنش‌های بدون هزینه را فراهم کرده که این خودش باعث سهولت پرداخت‌های خرد می‌شود. سایر ویژگی‌های آن عبارت‌اند از پودمانی بودن، توزیع‌شدگی و مقیاس‌پذیری.

در چشم‌انداز این شرکت می‌توان مشاهده کرد که قرار نیست خدمات آن‌ها به اینترنت اشیا محدود بماند بلکه قصد ورود به حوزه‌هایی مثل انتقال داده‌ها، رأی‌گیری الکترونیکی، انتشار داده‌ها، اقتصاد اشتراکی و … دارند.

علی‌رغم اینکه انتقاداتی به عملکرد آیوتا مخصوصاً در بخش توزیع‌شدگی وجود دارد تا جایی که بعضی از منتقدین آن را ناموفق ارزیابی می‌کنند اما باید به این نکته توجه داشته باشیم که مجموعه راهکارهای شگفت‌انگیز فعلاً در مرحله آزمایشی هستند و نمی‌توان قضاوت درست درباره آن‌ها داشت.

پس بهتر است به انتظار بنشینیم و همزمان با توسعه روزافزون اینترنت اشیا، عملکرد آیوتا را زیر ذره بین قرار دهیم.

در انتها می توانید ویدیو زیر را که در آن به بررسی و مقایسه آیوتا با بیت‌کوین، اتریوم و ریپل پرداخته شده را هم ببینید تا شناخت بیشتری نسبت به جایگاه آیوتا در دنیای رمزارزها پیدا کنید.

درباره نویسنده

امید صمدبین

امید صمدبین هستم علاقه مند به غیر متمرکزها

افزودن نظر

برای ارسال نظر کلیک نمایید