خانه » اخبار و تازه ها » پیام رسان لاین به دنبال ارائه ارز دیجیتال اختصاصی است
اخبار و تازه ها

پیام رسان لاین به دنبال ارائه ارز دیجیتال اختصاصی است

پیام رسان لاین در پی عرضه‌ی ارز دیجیتال خود است
پیام رسان لاین در پی عرضه‌ی ارز دیجیتال خود است

اپلیکیشن پیام رسان لاین (انگلیسی : Line) هم به تازگی درصدد ایجاد یک ارز دیجیتالی رمزنگاری شده اختصاصی است.
به گزارش ارز دیجیتال ایران به نقل از وب سایت bitcoin،
این روزها که بازار ارز مجازی و رمزنگاری شده موسوم به بیت کوین بسیار داغ شده است و همه جا خبرهایی از ارزش بالای این ارز و سرمایه گذاری های متعدد در آن شنیده می‌شود، دولت‌های بسیاری نیز درباره سرمایه‌گذاری در این ارز مجازی که در اصل واقعیت ندارد، به مردم و شهروندان خود اخطار داده‌اند و همواره از ارزش پوچ و حبابی شکل آن سخن گفته‌اند.

پیام رسان لاین به دنبال ارائه ارز دیجیتال اختصاصی است
پیام رسان لاین به دنبال ارائه ارز دیجیتال اختصاصی است

حالا گزارش شده است که اپلیکیشن پیام‌رسان لاین هم که محبوب‌ترین و پرطرفدارترین پیام‌رسان برای کاربران ژاپنی و بسیاری از کشورهای دیگر است، هم تصمیم گرفته در عرصه ارزهای رمزنگاری شده پا گذاشته و پلت‌فرم‌های شبیه به بیت‌کوین ماینینگ یا کسب و استخراج ارز مجازی رمزنگاری شده را به طور اختصاصی برای خود ایجاد کند.

به گفته منابع آگاه، متخصصان و مدیران این پیام‌رسان که دفتر آن در شهر توکیوی ژاپن مستقر شده است، هم اکنون در حال مذاکره با شرکت‌های دیگری هستند که در زمینه ایجاد و استخراج ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده فعالیت می‌کنند. لاین خواستار افزودن امکان تبادل و کسب ارزهای دیجیتالی به پلت‌فرم اختصاصی خود تحت عنوان “لاین پرداخت” یا Line Pay است تا به کاربرانش این امکان را بدهد تا علاوه بر پرداخت‌های معمول میان بانکی، بتوانند با استفاده از ارزهای مجازی پرداخت‌های خود را انجام داده و همچنین به استخراج آن بپردازند.

پلت‌فرم لاین پرداخت امکانی است که در سال 2014 میلادی بوجود آمد تا به کاربران این اپلیکیشن پیام رسان اجازه بدهد بتوانند در سراسر ژاپن به تبادلات بانکی و مالی اقدام کنند. در ماه مه سال گذشته میلادی، تعداد کاربران این پلت‌فرم در ژاپن به 30 میلیون کاربر رسید.

ارزش سهام اپلیکیشن پیام‌ سان لاین به 10.75 میلیارد دلار می رسد و این پیام رسان 168 میلیون کاربر فعال در ماه دارد که بیشتر آنها در کشورهایی نظیر ژاپن، تایوان، تایلند و اندونزی هستند.