اخبار و تازه ها

آغاز به کار اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی MoneyTap با شبکه ریپل در ژاپن

آغاز به کار اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی MoneyTap با شبکه ریپل در ژاپن
آغاز به کار اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی MoneyTap با شبکه ریپل در ژاپن
نوشته توسط امید صمدبین

آغاز به کار اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی با شبکه ریپل در ژاپن : کنسرسیومی متشکل از 61 بانک ژاپنی که روی هم رفته بیش از 80 درصد از دارایی‌های بانکی این کشور را در دست دارند، به تازگی استفاده از یک اپلیکیشن مشتری‌محور با نام «مانی‌تپ» (MoneyTap) را آغاز کردند. این اپلیکیشن از فناوری بلاک چین ریپل استفاده می‌کند.

در توئیتی که دفتر مرکزی ریپل منتشر کرد اعلام شد این اپلیکیشن کار خود را به شکل رسمی آغاز کرده است.

اپلیکیشن ‌«مانی‌تپ» یک نرم افزار ویژه گوشی است که با استفاده از آن می‌توان به انتقال پول بین بانکی دست زد. این عملیات بر روی «اکس‌کارنت» (xCurrent) که شبکه تجاری بلاک چین ریپل است صورت می‌گیرد.

انجام تراکنش در این اولیکیشن با استفاده از یک کیوآر کد ساده و یا شماره تلفن گیرنده آغاز می‌شود. گفتنی است این اپلیکیشن برای اندروید و نیز iOS عرضه شده است. در حال حاضر، مشتریان سه بانک سوگورا بانک (Suruga Bank)، اس‌بی‌ان نت سومیشین بانک (SBI Net Sumishin Bank) و نیز رزونا بانک (Resona Bank) می‌توانند بدون پرداخت کارمزد، مبلغ مورد نظر را بین حساب‌های این سه بانک جابه‌جا کنند.

مانی‌تپ برای پرداخت‌های خرد میان شهروندان طراحی شده است. به همین دلیل، حداکثر مبلغ انتقال برای این اپلیکیشن برابر با 30 هزار ین (حدود 262 دلار) در هر تراکنش است. همچنین سقف روزانه نیز برابر با 100 هزار ین (حدود 875 دلار) تعیین شده است.

 

اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی MoneyTap و شبکه ریپل

اپلیکیشن انتقال وجه بین بانکی MoneyTap و شبکه ریپل

 

گفتنی است سامانه فعلی تسویه بانکی ژاپن که «زنگین» نام دارد و بیش از یک دهه از عمر آن می‌گذرد، امکان انتقال وجه را بین ساعت‌های 8 و نیم صبح تا 3 و نیم عصر فراهم می‌سازد و البته کارمزدی هم دریافت می‌کند.

ریپل یک استارتاپ فعال در زمینه ارزهای دیجیتال است که با هدف ایجاد زمینه‌ای به منظور تبادل موثرتر ارزش راه‌اندازی شده است. این شرکت تاکنون گام‌های خوبی در راستای افزایش کارایی بانک‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین برداشته است. گفتنی است در مقاله‌ای با عنوان «رپیل به دنبال راه‌اندازی اینترنت ارزش (Internet of Value)» به بررسی جزییات این چشم‌انداز پرداختیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of