خانه » اخبار و تازه ها » باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار
اخبار و تازه ها

باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار

باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار
باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار

باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار : گزارش های اخیر درباره یک ناهنجاری در برنامه معاملاتی رابین هود (Robinhood) بوده است که که به کاربران امکان می‌داد پول بسیار زیادی به دست آورند.

منتقدان بازار ارزهای دیجیتال اغلب درباره عدم امنیت شکایت می‌کنند و نگران کاربرانی هستند که می‌توانند سیستم را فریب دهند. هرچند همانطور که مشخص شده است، بازار بورس نیز همواره آنطور که بسیاری از افراد معتقدند امن نمی‌باشد.
باگ موجود در برنامه رابین هود باعث درآمد میلیونی افراد می‌شود

باگ اخیر در برنامه معاملات بورس رابین هود به کاربران امکان داده است تا از ویژگی معاملات مارجین سوء استفاده کنند و تا 1.7 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در بورس پول قرض بگیرند، اگرچه فقط حدودا 2000 دلار داشته اند. لوریج مورد استفاده توسط بعضی از معامله کنندگان تا 500 برابر هم بوده است که بسیار بیشتر از مقداری است که این صرافی اجازه می‌دهد.

توییت آستن آلرد (Austen Allred) در خصوص باگ برنامه رابین هود
توییت آستن آلرد (Austen Allred) در خصوص باگ برنامه رابین هود

آستن آلرد (Austen Allred) در این خصوص توییت کرد: رابین هود دارای باگی است که به کاربران امکان می‌دهد تا مارجین نامحدود دریافت کنند و کاربرانی که 2000 دلار دارند از این باگ استفاده می‌کنند تا وضعیت های معاملاتی چندین میلیون دلاری ایجاد کنند. نمیدانم به این موضوع بخندم یا گریه کنم اما تاکنون چنین چیزی ندیده ام.

طولی نکشید که خبر این باگ در سراسر اینترنت پخش شد، به طوری که اکثر این فعالیت ها در سایت ردیت بوده است. یکی از کاربران مدعی بوده است که توانسته اند با استفاده از معاملات مارجین، 100 سهم شرکت AMD را با 3800 دلار بخرند. پس از آن، این سهام را فروختند و پول خود را پس گرفتند، و سپس از سرمایه تازه به دست آمده استفاده کردند تا سهام بیشتری از AMD بخرند. آنها این فرآیند را چندین بار تکرار کردند و با استفاده از معاملات مارجین توانستند سود خود را افزایش دهند.

از طرف دیگر حتی اگر قیمت سهام تا 10 درصد نیز کاهش یابد، آنها تقریبا فقط 170.000 دلار بدهکار می‌شوند.
عواقب استفاده از این باگ

البته همانطور که بسیاری از افراد می‌دانند، این فرآیند کاملا قانونی نمی‌باشد و دیر یا زود این صرافی و قانونگذاران واکنش نشان می‌دهند. هم چنین بسیاری از افراد نیز تصور می‌کنند که کاربرانی که از این باگ سوء استفاده کرده اند نمی‌توانند سرمایه خود را نقد کنند، زیرا تراکنش ها چند روز طول می‌کشد.

در این بین، مسئولان صرافی متوجه این موضوع شده اند و هر حسابی را که از این باگ سوء استفاده کرده است را مسدود کرده یا از نقد کردن سرمایه آنها جلوگیری کرده اند.

در حال حاضر هنوز مشخص نیست که این شرایط چگونه می‌تواند مدیریت شود. هم چنین هنوز مشخص نیست که رابین هود به کاربران امکان می‌دهد تا سرمایه به دست آمده را نقد کنند یا خیر و این موضوع چه تأثیری ممکن است بر سرمایه خود صرافی داشته باشد..

باگ عجیب در برنامه رابین هود و کسب میلیون ها دلار