خانه » اخبار و تازه ها » سامسونگ اقدام به تولید تجهیزات ماینینگ می کند
اخبار و تازه ها ماینینگ

سامسونگ اقدام به تولید تجهیزات ماینینگ می کند

شرکت سامسونگ اقدام به تولید تراشه های ماینینگ می کند
شرکت سامسونگ اقدام به تولید تراشه های ماینینگ می کند

شرکت سامسونگ اقدام به تولید تجهیزات ماینینگ می کند

سامسونگ تولید مشترک تراشه های استخراج بیت کوین را با همکاری یک شرکت استخراج رمز ارزها در چین آغاز کرده است. سامسونگ که به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نیم‌رسانا در جهان به حساب می‌آید، قرار است تجهیزات ماینینگ خود را ابتدا در مارکت های چینی بفروش برساند.

شایعات در مورد فعالیت های سامسونگ در استخراج ارزهای دیجیتال تا اکتبر گذشته، تا زمانی که این شرکت یک کنسول استخراج بیتکوین (Bitcoin Mining) را که از گوشی های هوشمند قدیمی آندروید در یک کنفرانس توسعه دهندگان ایالات متحده منتشر شد، عرضه کرد.

ریگ ماینینگ بیت کوین سامسونگ با 8 عدد گوشی قدیمی Galaxy S5
ریگ ماینینگ بیت کوین سامسونگ با 8 عدد گوشی قدیمی Galaxy S5

گزارشها تا حدودی متناقض بوده و مشخص نیست که آیا شرکت قصد عرضه مختلف چندگانه تجهیزات را دارد. در ماه دسامبر، The Investor، یکی دیگر از خبرگزاری های کره جنوبی، گزارش داد که سامسونگ با شرکت ماینینگ بیتکوین روسی با نام “بایکال” برای تولید محصولات ASIC مشارکت داشته است، تولید آن نیز در ماه ژانویه آغاز شده است.

این اقدامات سامسونگ که به تولید پردازنده هایی برای صنعت استخراج رمز ارزها انجامید موجب گسترش محصولات موجود در تراشه های تولید خود نشان از این دارد که بیش از 60 درصد از درآمد عملیاتی سال 2017 را به خود اختصاص داده است.

اگر این اقدامات جدید سامسونگ تأیید شود، مشارکت این شرکت در استخراج رمز ارزها ، رقابت جدی را با غول صنعت موجود،سازنده چینی – Bitmain ، که ادعا می کند بیش از 70 درصد از سهم بازار را حفظ می کند، رقابت جدی خواهد داشت .

 

سامسونگ اقدام به تولید تجهیزات ماینینگ می کند