خانه » اخبار و تازه ها » ورود شرکت سفایر تولیدکننده کارت گرافیک به عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال
اخبار و تازه ها

ورود شرکت سفایر تولیدکننده کارت گرافیک به عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال

شرکت سفایر وارد عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال می شود
شرکت سفایر وارد عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال می شود

شرکت سفایر تکنولوژی (Sapphire Technology) که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کارت‌های گرافیکی مبتنی بر پردازنده ای‌ام‌دی (AMD) در دنیاست به صورت رسمی اعلام کرد به زودی وارد بازار سخت‌افزار استخراج رمزارزها می‌شود.

این شرکت که دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ است، به زودی یک ریگ ماینینگ جدید و پیشرفته را وارد بازار خواهد کرد.

شرکت سفایر وارد عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال می شود
شرکت سفایر وارد عرصه ماینینگ ارزهای دیجیتال می شود

این ریگ ماینینگ INCA CS-14 Mining Solution نام دارد. این ریگ ماینینگ جدید دارای 7 کارت گرافیک آر ایکس 470 (RX 470) دابل 8 گیگ (جمعاً 14 کارت گرافیک) است. سیستم عامل این ریگ لینوکس بوده و به نرم افزار ویژه ماینینگ نیز مجهز است. بر اساس اعلام شرکت سازنده، این ریگ ماینینگ از قدرت هش معادل 400 مگاهش بر ثانیه (با درصد خطای 5%) برخوردار است. همچنین توان مصرفی آن نیز 2000 وات است. (مشخصات کامل را در تصویر زیر ببینید)

مشخصات کامل ریگ ماینینگ INCA CS-14
مشخصات کامل ریگ ماینینگ INCA CS-14

شرکت سفایر می‌گوید که این سیستم «حاصل بیش از 15 سال تجربه در زمینه طراحی کارت‌های گرافیک مدرن» است.

به نظر می‌رسد هدف از طراحی این کارت گرافیک، استفاده از آن در مراکز اختصاصی استخراج ارز دیجیتال (موسوم به مزارع استخراج) باشد، زیرا در طراحی آن از فناوری‌های بهینه‌سازی مراکز داده استفاده شده است. این ریگ ماینینگ جدید با استانداردهای رایج در صنعت استخراج رمزارزها سازگار دارد. همچنین تهویه هوای آن نیز به صورت خاص برای استفاده انبوه طراحی شده و کابل‌های آن در یک سو قرار دارد. همچنین امکان مدیریت مصرف برق آن به صورت گروهی و نیز تکی وجود دارد.

ریگ جدید استخراج شرکت Sapphires مدل INCA CS-14
ریگ جدید استخراج شرکت Sapphires مدل INCA CS-14

آدریان تامپسون (معاون بازاریابی بین‌المللی شرکت سفایر) می‌گوید: «بازار بلاک چین، فضایی بسیار هیجان‌انگیز است و این صنعت همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. این به معنای فرصتی ارزشمند برای شرکت سفایر است.» او افزود: «کارت‌های گرافیک شرکت سفایر به خاطر پیشتازی در عملکرد، نوآوری و کیفیت فنی زبانزد است. ما به دنبال بهره‌گیری از این تجربه و تخصص برای ایجاد سامانه‌هایی برای عملیات تجاری استخراج رمزارزها هستیم.»

با وجود افت شدید قیمت رمزارزها و تردیدها در زمینه سودآوری این صنعت در آینده، احتمالا این شرکت با امیدواری به آینده خوب این حوزه وارد آن شده است.