خانه » اخبار و تازه ها » سوئیس اجازه‌ی پرداخت مالیات با بیت‌کوین را می دهد
اخبار و تازه ها

سوئیس اجازه‌ی پرداخت مالیات با بیت‌کوین را می دهد

پرداخت مالیات با بیت کوین در سوئیس
پرداخت مالیات با بیت کوین در سوئیس

سوئیس Switzerland اجازه‌ی پرداخت مالیات با بیت‌کوین را می دهد : شهر کیاسوی سوئیس به شهروندان خود اجازه‌ی پرداخت مالیات با بیت‌کوین می‌دهد!

مقامات شهر کیاسوی سوئیس اعلام کردند پرداخت مالیات از ژانویه 2018 با بیت‌کوین انجام خواهد شد. این خبر حاکی از انگیزه‌ی بیشتر سوئیس به‌منظور پیشتازی در حوزه‌ی بیت‌کوین و پولهای رمزپایه در سطح جهانی می باشد؛ در این میان کیاسو به دنبال رقابت با شهر زوگ (یکی از مراکز بزرگ جهانی پذیرش بیت‌کوین و نوآوری در این حوزه‌) می‌باشد.

از ژانویه 2018 ، شهروندان کیاسو می‌توانند با استفاده از بیت‌کوین مالیات خود را تا سقف 250 فرانک سوئیس پرداخت کنند.

کیاسو به دنبال آن است تا خود را به عنوان یکی از مراکز جهانی بیت‌کوین تثبیت کند؛ از این رو علاوه بر رقابت با زوگ، به شهروندان خود اعلام کرده است از این پس می‌توانند با استفاده از بیت‌کوین مالیات خود را پرداخت کنند. این خبر بیش از پیش مهر تاییدی بر پیشگامی جهانی سوئیس در حوزه‌ی بیت‌کوین است. از ژانویه 2018 کیاسو پرداخت مالیات با بیت‌کوین را می‌پذیرد و در ابتدا درنظر دارد این روش را برای پرداخت‌های تا سقف 250 فرانک سوئیس مورد آزمایش قرار دهد.
زوگ هم‌اکنون پرداخت‌های تا سقف 200 فرانک را می‌پذیرد و تا ماه جولای 40 پرداخت به صورت بیت‌کوین داشته است.

مقامات کیاسو امیدوار هستند توسعه‌ی صنعت پول‌های رمزپایه بتواند درآمد مالیاتی از دست رفته ناشی از افول بانکداری منطقه را جبران کند. شهردار کیاسو، برونو آریگونی، اظهار داشت: « کیاسو در سطح بین‌المللی، کانون رشد فناوری و اقتصاد منطقه و سوئیس شناخته شده است.» مقامات محلی درصدد بوده‌اند در تلاش برای جذب شرکت‌های نوپا در حوزه‌ی پول های رمزپایه، شهر را «کریپتوپلیس»(شهر رمزپایه) نام‌گذاری کنند.
شهردار کیاسو در ماه‌های اخیر با تعدادی از شرکت‌های پول رمزپایه ملاقات کرده است

پرداخت مالیات با بیت کوین در سوئیس
پرداخت مالیات با بیت کوین در سوئیس

مقامات کیاسو به‌ منظور جذب شرکت‌های پول‌های رمزپایه قدم‌هایی برداشته‌اند. گفته شده شهردار کیاسو در ماه‌های اخیر با بسیاری از کارآفرینان پول‌های رمزپایه ملاقات کرده است و به گفته‌‌ی شهردار اخیراً هشت شرکت دفاتر مرکزی خود را در شهر مستقر کرده‌اند. مطبوعات نیز اظهار داشتند: « این مقام اجرایی امکان مشارکت به عنوان یکی از بنیانگذاران بنیاد BHBی غیرانتفاعی را ارزیابی خواهد کرد. این بنیاد همچنین تعدادی از نمایندگان عالی رتبه بیتکوین-بلاکچین را شامل می‌شود.»
ایالت کیاسو اعلام کرده است که اقدامات مد‌نظر جهت پرورش خلاقیت در حوزه‌ی پول‌های رمزپایه‌ شامل گسترش «دوره‌های کامل در سال‌های بالاتر در مدارس دوره‌ی متوسطه» ایجاد شده است تا دانش آموزان با دانش پول‌های رمزپایه بیشتر آشنا شوند.