خانه » اخبار و تازه ها » تلگرام بزودی کد شبکه بلاک چین خود TON را منتشر می کند
اخبار و تازه ها

تلگرام بزودی کد شبکه بلاک چین خود TON را منتشر می کند

تلگرام بزودی کد شبکه بلاک چین خود TON را منتشر می کند
تلگرام بزودی کد شبکه بلاک چین خود TON را منتشر می کند

کد بلاک چین ارز دیجیتال تلگرام که با نام شبکه باز تلگرام (Telegram Open Network) یا به اختصار TON شناخته می‌شود، به احتمال فراوان روز یک سپتامبر (10 شهریور) عرضه خواهد شد که با آن می‌توان یک نود (Node – گره) روی TON راه‌ اندازی کرد.

این خبر را دو منبع نزدیک به تلگرام به کوین‌دسک اعلام کردند. تلگرام در پروژه بلاک چین خود به شدت چراغ خاموش حرکت می‌کند و تاکنون به صورت رسمی و عمومی درباره آن هیچ صحبتی نکرده است.

تا این لحظه فقط یک گره روی شبکه تست TON‌ فعالیت می‌کند که مربوط به خود تلگرام است، اما پس از عرضه کد اصلی، تعداد زیادی از کاربران می‌توانند نودهای خود را اجرا کنند. کاربران تنها می‌توانند نودهایشان را روی شبکه تست تلگرام فعال کنند تا زمانی که شبکه اصلی راه‌اندازی شود. طبق توافقنامه فروش توکن به سرمایه‌گذاران، انتظار می‌رود که شبکه اصلی بلاک چین TON تا 31 اکتبر (9 آبان) راه‌اندازی شود.

خبرگزاری روسی Vedomosty دو روز پیش به نقل از چند سرمایه‌گذار که نامشان را فاش نکرده است گزارش داد، توسعه‌دهندگانِ علاقه‌مند به TON می‌توانند با کد عرضه شده از سوی تلگرام اجماع پروتکل و مکانیزم‌های شاردینگ شبکه را آزمایش کنند.

کد بلاک چین ارز دیجیتال تلگرام بزودی منتشر می شود
کد بلاک چین ارز دیجیتال تلگرام بزودی منتشر می شود

طبق یک وایت‌پیپر (گزارش عملکرد) لو رفته از بلاک چین تلگرام، این شبکه از یک اجماع مبتنی بر اثبات سهام به همراه «شاردینگ نامحدود» استفاده می‌کند که ظرفیت پشتیبانی از 292 شاردچین (shardchain) را دارد.

تلگرام در سال 2018 طی دو دوره پیش فروش خصوصی توکن‌ که با حضور سرمایه‌گذارن بزرگی از روسیه، آمریکا و سایر کشورها برگزار شد، حدود 1.8 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد.

طبق توافقنامه سرمایه‌گذاران، اگر شبکه ارز دیجیتال تلگرام تا اکتبر سال 2019 راه‌اندازی نشود، تلگرام باید پول تمام سرمایه‌گذاران را منهای مخارج توسعه پس بدهد.

در حالی که طبق توافقنامه فروش توکن‌های تلگرام (گرام) تا قبل از عرضه رسمی ممنوع است، برخی از سرمایه‌گذاران حق توکن‌های خود را در بازارهای ثانویه به فروش رسانده‌اند.

تلگرام بزودی کد شبکه بلاک چین خود TON را منتشر می کند