خانه » اخبار و تازه ها » پیام‌رسان وایبر Viber سال آینده ارز دیجیتال خود را معرفی می کند
اخبار و تازه ها

پیام‌رسان وایبر Viber سال آینده ارز دیجیتال خود را معرفی می کند

وایبر ارز دیجیتال خود را سال 2019 در کشور روسیه راه اندازی می‌کند
وایبر ارز دیجیتال خود را سال 2019 در کشور روسیه راه اندازی می‌کند

پیام‌رسان وایبر Viber سال آینده ارز دیجیتال خود را معرفی می کند : وایبر (Viber) – پیام رسان محبوب و نرم افزار VoIP – که توسط شرکت چند ملیتی ژاپنی Rakuten پشتیبانی می شود، برنامه هایی برای ارائه ارز دیجیتال محلی خود در سال آینده میلادی دارد. در حال حاضر شرکت وایبر در حال مطالعه بر روی توسعه قانونی دارایی های دیجیتال در کشور روسیه است تا سرویس جدید خود را در سال 2019 راه اندازی کند.

 

ارز رمزپایه Rakuten Coin قرار است از طریق پیام رسان وایبر وارد کشور روسیه شود. Djamel Agaoua، مدیر عامل شرکت Viber، گفت که این پیام رسان نقش کلیدی در توسعه ارز دیجیتال Rakuten ایفا خواهد نمود.

بر اساس یک بیانیه چند ملیتی در فوریه 2018 اعلام شد که این شرکت ژاپنی قصد دارد تا با سرمایه اولیه 9 میلیارد دلاری ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین خود را راه اندازی کند. بدین منظور وایبر سرویسی با عنوان “Viber Community” راه اندازی کرده است که تنها شامل تعداد محدودی از کاربران اپلیکیشن می شود.

سخنرانی هیروشی میکیتانی در خصوص Rakuten Coin
سخنرانی هیروشی میکیتانی در خصوص Rakuten Coin

Rakuten که شبکه گسترده ای از خدمات را در زمینه تجارت الکترونیک، پخش آنلاین ویدئو و فناوری های مالی ارائه می دهد؛ قصد دارد تا با افزایش دانلود وایبر توسط کاربران استفاده از Rakuten Coin را در پرداخت های روزانه گسترش دهد. اپلیکیشن پیام رسان وایبر که ماهانه 45 میلیون کاربر فعال در روسیه دارد، قصد دارد در سه ماهه چهارم 2018 یک پلتفرم تجارت الکترونیک را در این کشور راه اندازی کند.

طبق گزارش خبرگزاری روسی Tass و به گفته مدیر عامل وایبر، ارز دیجیتال Rakuten Coin می تواند با دلار آمریکا، یورو و روبل روسیه مبادله شود. Djamel Agaoua می گوید:

شرکت مادر ما یک ارز رمزپایه با عنوان Rakuten Coin ارائه نموده است که توسط کل اکوسیستم Rakuten پشتیبانی می شود. این سکه در پیام رسان Viber قابل فروش خواهد بود. در آینده ای نزدیک وایبر به یک کیف پول ارز دیجیتال مجهز خواهد شد که Rakuten Coin می تواند در آن با روبل، دلار و یورو مبادله شود. متخصصین شرکت در حال مطالعه قوانین روسیه در حوزه ارزهای رمزنگاری شده هستند.

در حال حاضر Viber بیش از یک میلیارد کاربر دارد. وایبر به میزان 15 درصد در ایالات متحده و 22 درصد در اروپای غربی نفوذ دارد. با این حال، در اروپای مرکزی و شرقی این رقم به 73 درصد نفوذ و در روسیه به 76 درصد میرسد. پارلمان روسیه در ماه مه سال جاری برای اولین بار مطالعه بر روی قوانین ارزهای رمزپایه را تصویب نمود و ارزها و توکن های دیجیتال را به عنوان یک دارایی (property) تعریف کرد.

پیام‌رسان وایبر Viber سال آینده ارز دیجیتال خود را معرفی می کند